Bydgoszcz/V Inne sytuacje: RootlessRoot Dance Company „Eyes in the colours of the rain”

Zdjęcie: Bydgoszcz/V Inne sytuacje: RootlessRoot Dance Company „Eyes in the colours of the rain”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Inne sytuacje Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na spektakl RootlessRoot Dance Company Eyes in the colours of the rain (chor. Linda Kapetanea i Jozef Fruček), inspirowany wierszami Williama Blake‘a, poematem Noc i Apokalipsą świętego Jana.

Linda Kapetanea i Józef Fruček starają się zgłębić emocjonalny potencjał ludzkości. Społeczeństwo, które pragnie stałości, musi borykać się z kryzysem tożsamości. W jaki sposób człowiek może stać się ponownie panem samego siebie? Materiał ruchowy zaczerpnięty jest z różnorodnych stylistyk: sztuki walki, akrobatyki, tańca współczesnego.

Jozef Fruček i Linda Kapetanea założyli RootlessRoot w 2006 roku, tworząc w ten sposób  strukturę  umożliwiającą rozwijanie wizji i twórczych zamysłów. Powstała w ten sposób platforma refleksji przez ruch pozwalająca rozwijać dostępny, pierwotny, twórczy, a zarazem  żartobliwy język ich sztuki. Twórcy sami wykonują taniec, okazując przez taniec swe podstawowe  zainteresowanie ludzkimi emocjami i ekspresją kultury. Pod tą egidą założyli rozszerzenie zespołu pod nazwą  „Fighting Monkey Practice”. Współpracując z takimi  artystami jak: Akram Khan, Wim Vandekeybus czy John Parish, stworzyli szereg zespołów działających na całym świecie.

Koncepcja i choreografia: Linda Kapetanea – Jozef Fruček

Dramaturgia: Hildegard De Vuyst

Scenografia: RootlessRoot

Kostiumy: Aggelos Mentis

Muzyka: Vassilis Mantzoukis

Swiatło i efekty wizualne: Jukka Huitila

Asystent scenografa: Iliana Skoulaki

Występują: Linda Kapetanea, Jozef Fruček

Koprodukcja: ONASSIS CULTURAL CENTRE.

Jozef Fruček (Słowacja) – tancerz, choreograf, aktor, reżyser. Ukończył Akademię Muzyki i Sztuki Dramatycznej w Bratysławie (VSMU), gdzie uzyskał także tytuł doktorski. W latach 2002 -­ 2005 pracował w Ultima Vez Company.

Linda Kapetanea (Grecja) – tancerka, choreograf; ukończyła Greek State School of Dance w Atenach oraz Merce Cunningham Dance Studio. W 2002 roku otrzymała tytuł najlepszej tancerki sezonu przyznawany przez greckie Ministerstwo Kultury. W latach 2002-­2005 tańczyła w zespole Ultima Vez. Aktualnie Linda Kapetanea wykłada w Państwowej Szkole Tańca w Atenach.

  1. RootlessRoot – strona oficjalna
  2. MFT Inne Sytuacje na Facebooku
Bilety:

Normalny: 20 zł

Ulgowy: 15 zł

Seniorzy: 10 zł

Rezerwacje: rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl

V Międzynarodowy Festiwal Teatralny INNE SYTUACJE – program

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Bydgoszcz: Miejskie Centrum Kultury (sala kinowo-widowiskowa), ul. Marcinkowskiego 12-14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close