Bydgoszcz/V Inne sytuacje: Ultima Vez „What the Body Does Not Remeber”

Zdjęcie: Bydgoszcz/V Inne sytuacje: Ultima Vez „What the Body Does Not Remeber”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Inne sytuacje” Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na spektakl zespołu Ultima Vez What the body does not remember (chor. Wim Vandekeybus). Choreografia Vandekeybusa balansuje na ostrych krawędziach: pomiędzy atrakcyjnością a odrzuceniem. Niekiedy prowadzi ona do konfrontacji dwóch tancerzy, a następnie dwóch grup tanecznych z muzyką i fascynującym układem linii, a pomiędzy tym wszystkim następuje wybuch agresji, kumulacja strachu i poczucia zagrożenia.

„Ze względu na swą ekstremalność – mniej niż ze względu na znaczenie, jakie jest im przypisywane – interesują mnie nagle pojawiające się momenty, w których nie masz wyboru, kiedy coś decyduje za ciebie, jak np. zakochiwanie się czy sekunda przed wypadkiem, który ma się wydarzyć. Gdy rozumie się spektakl teatralny jako coś powtarzalnego i kontrolowanego, decyzja o użyciu tych zaskakujących momentów jako materiału wyjściowego w teatralnej kompozycji jest co najmniej paradoksalnym wyzwaniem” – pisze o tym spektaklu jego autor.

Reżyseria, choreografia i scenografia: Wim Vandekeybus

Wykonawcy: Jorge Jauregui Allue, Germán Jauregui Allue, Pavel Mašek, Guilhem Chatir, Eddie Oroyan, Aymara Parola, Revé Terborg, Claire Lamothe, Léa Dubois

Oryginalna muzyka: Thierry De Mey & Peter Vermeersch

Belgijski teatr Ultima Vez założył w 1986 roku choreograf, reżyser i twórca filmowy Wim Vendekeybus. Początkowo wcale nie zamierzał zostać artystą. Studiował psychologię, ale zniechęcił się zimnym, naukowym podejściem do kwestii relacji między ciałem i umysłem. Taniec pozwolił mu analizować te zależności na zupełnie innym poziomie, więc ostatecznie to właśnie tą drogą postanowił pójść. W 1985 roku dostał się do zespołu prowadzonego przez słynnego artystę Jana Fabre‘a. Dwa lat później poczuł się gotowy do założenia własnego zespołu. Od momentu powstania, zespół Ultima Vez intensywnie poszerzał swoją działalność jako międzynarodowa grupa tańca współczesnego z siedzibą w Brukseli i Flandrii.

  1. ULTIMA VEZ – strona oficjalna
  2. MFT Inne Sytuacje na Facebooku

Bilety:

Normalny: 20 zł

Ulgowy: 15 zł

Seniorzy: 10 zł

Rezerwacje: rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl

V Międzynarodowy Festiwal Teatralny INNE SYTUACJE – program

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Bydgoszcz: Miejskie Centrum Kultury (sala kinowo-widowiskowa), ul. Marcinkowskiego 12-14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close