Bydgoszcz/XIX Bydgoski Festiwal Operowy/Opera Nova: „Rusałka” – chor. Iwona Runowska

Zdjęcie: Bydgoszcz/XIX Bydgoski Festiwal Operowy/Opera Nova: „Rusałka” – chor. Iwona Runowska

Fot. z materiałów Opery Nowej

Wersja do druku

Udostępnij

Kristina Wuss, niemiecka reżyserka młodego pokolenia, dramaturg i producent, przyjęła zaproszenie dyrekcji Opery Nova do zrealizowania najbliższej premiery – opery Antonina Dvořáka, która zainauguruje XIX Bydgoski Festiwal Operowy 28 kwietnia.
Bydgoska publiczność miała już okazję poznać kunszt reżyserski Kristiny Wuss oglądając jej utytułowany spektakl, operę Alcina w wykonaniu Łotewskiej Opery Narodowej na VI Bydgoskim Festiwalu Operowym w 1999 roku.
W zamyśle Kristiny Wuss i Mariusza Napierały – autora scenografii i kostiumów do Rusałki, scenografia odwoływać się będzie do realnych obiektów architektonicznych Bydgoszczy. W najbliższym otoczeniu przepływającej przez Bydgoszcz rzeki Brdy – przy starych śluzach, na słynnym moście w sercu miasta – Rusałka rozpoczyna swój subtelny dialog z dalekim księżycem.
W tej lirycznej baśni dla widzów od 8 do 80 roku życia, z podwodnym światem, z miejskim życiem, z balem, podczas którego przewijać się będą rozpoznawalne symbole miasta, na widzów oczekują zaskakujące niespodzianki…
Zdradzimy, że na scenie pojawi się imponujących rozmiarów wierna replika mostu znajdującego się w sąsiedztwie Opery Nova, odtworzonego według dokumentacji konserwatora zabytków.

28.04.godz.19. premiera-inauguracja XIX Bydgoskiego Festiwalu Operowego
29.04.godz.19. II premiera

Antonin Dvořák RUSAŁKA opera

Kierownictwo muzyczne Maciej Figas
Reżyseria Kristine Wuss
Scenografia i kostiumy Mariusz Napierała
Choreografia Iwona Runowska
Przygotowanie chóru Henryk Wierzchoń
Współpraca muzyczna Jerzy Wołosiuk

Wykonawcy:
Soliści, Balet, Chór i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close