Bydgoszcz/XXV Bydgoski Festiwal Operowy: Dansk Danseteater „Kreda” i „Czarny diament” – chor. Tim Rushton

Zdjęcie: Bydgoszcz/XXV Bydgoski Festiwal Operowy: Dansk Danseteater „Kreda” i „Czarny diament” – chor. Tim Rushton

Fot. Søren Meisner

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru: Kreda i Czarny diament zespołu Dansk Danseteater w choreografii Tima Rushtona. Dziś Duński Teatr Tańca jest największym i najważniejszym zespołem tańca w Danii. Zespół jest złożony z wyselekcjonowanych tancerzy z całego świata. Jego działalność obejmuje wielkie sceniczne produkcje w Duńskim Teatrze Królewskim, wydarzenia plenerowe oraz częste zagraniczne tournée, które zaowocowały entuzjastycznie przyjmowanymi występami na wszystkich kontynentach. Od 2001 roku Tim Rushton (kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego) jest dyrektorem artystycznym zespołu i z sukcesem kształtuje swą wizję teatru tańca.

Kreda

Inspiracją dla Tima Rushtona były: Biblia (Księga Koheleta) i Musica Adventus, suita na skrzypce łotewskiego kompozytora Peterisa Vasksa. Muzyka zaczyna się od świątecznego przesłania – pokoju na Ziemi.

Trailer

Choreografia: Tim Rushton

Muzyka: Musica Adventus Peterisa Vasksa (1996)

Scenografia: Tim Rushton

Kostiumy: Charlotte Østergaard

Czarny diament

Tim Rushton kreuje futurystyczną opowieść o dwuznaczności rzeczywistości, gdzie jednocześnie jasna i ciemna strona człowieka jest eksplorowana psychologicznie, scenograficznie i tematycznie. Muzyka przechodzi od fragmentarycznej i głośnej przez elektroniczną po liryczną i romantyczną.

Trailer

Pomysł i choreografia: Tim Rushton

Muzyka:  Anders Trentemøller, Alexander Bălănescu, Philip Glass

Scenografia: Johan Kølkjær

Kostiumy: Charlotte Østergaard

O festiwalu: http://www.opera.bydgoszcz.pl/XXV_Bydgoski_Festiwal_Operowy,30

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close