Bytom/10-lecie Wydziału Teatru Tańca: „Bal w Operze” – reż. Jerzy Stuhr

Zdjęcie: Bytom/10-lecie Wydziału Teatru Tańca: „Bal w Operze” – reż. Jerzy Stuhr

Bal w operze, proj. plakat Juriana Jur

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie z okazji 10-lecia Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na spektakl Bal w Operze w reżyserii Jerzego Stuhra. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Prof. Jerzy Stuhr o spektaklu:

„Poemat Tuwima to dyskusja o Polsce. Pisany w czasie rodzącego się w Polsce nacjonalizmu w drugiej połowie lat 30. z faszystowskim odcieniem, stał się dobrym materiałem do dyskusji ze studentami na temat obecnej sytuacji w naszym kraju. To poezja pełna rytmu, która przeniesiona na scenę wyznaczyła choreografię naszych ruchów. W tym zbiorowym ćwiczeniu wykorzystaliśmy pełny tekst, dzięki któremu studenci mogą sprawdzić się w scenach zespołowych, jak i zadaniach indywidualnych. Bal w Operze – satyryczny poemat o końcu pewnego świata, który wraca zaskakując swoją aktualnością i energią z jaką odegrają go młodzi aktorzy.”

asystent reżysera: Nina Minor

muzyka: Steve Nash

scenografia, kostiumy, materiały graficzne: Juriana Jur
realizacja światła: Kamil Rogański
realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
produkcja: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie
koordynacja, promocja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak

obsada: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, Dominika Gryz, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz, Wojciech Marek Kozak, Joanna Kremer, Monika Witkowska

Harmonogram obchodów 10-lecia Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close