Bytom/10-lecie Wydziału Teatru Tańca: „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!” – reż. Jan Peszek

Zdjęcie: Bytom/10-lecie Wydziału Teatru Tańca: „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!” – reż. Jan Peszek

Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie z okazji 10-lecia Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na spektakl Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! w reżyserii Jana Peszka. Jest to spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca, który przenosi nas na imprezę „o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła” jak opisuje to reżyser – prof. Jan Peszek. Spektakl w absurdalnych sytuacjach pokazuje dramatyczną bezradność człowieka wobec świata, pozory komunikacji między ludźmi oraz przywiązanie do zabawy, beztroski i uciech wygodnego życia.

W Gdzie jest Paweł… studenci Wydziału Teatru Tańca prezentują swoje umiejętności po 4 latach edukacji w Bytomiu. Spektakl jest podsumowaniem ich dotychczasowego dorobku artystycznego: zawiera w sobie elementy aktorstwa dramatycznego, ale czerpie też z ich świetnie przygotowanego do pracy scenicznej ciała. Możemy więc spodziewać się spektaklu pełnego energii, ruchu i pasji młodych aktorów. To również głos ich sprzeciwu wobec zastanych reguł. Jan Peszek: „Narusza się tu normy przyzwoitości i normalności, przekracza granice lojalności i wierności, zaciera różnice między katem i ofiarą, śmierć fascynuje i bawi, wyrok podnieca, miłość… a co to takiego?”.

Czy byliście kiedyś na imprezie, której nie chciałoby się pamiętać następnego dnia? Takiej, na której sami byście siebie nie poznali? Wydział Teatru Tańca zaprasza na takie właśnie spotkanie – z tym wytrawnym towarzystwem, w miejsce gdzie czekają na Was gorące ręczniki i siekana wątróbka oraz stały zestaw wartości moralnych.

Narusza się tu normy przyzwoitości i normalności, przekracza granice lojalności
i wierności, zaciera różnice między katem i ofiarą, śmierć fascynuje i bawi, wyrok podnieca, miłość… a co to takiego?

To spotkanie, impreza o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła.

Jan Peszek

————————–

Szanowni Państwo,

Dziękujemy Wszyscy są tak dobrze ubrani. Należymy do towarzystwa
czyste życie. I ekskluzywnego klubu.

Można grać w tenisa, popływać, Gorące ręczniki, i siekana wątróbka zestaw wartości moralnych surowy stały.

W naszym klubie Ludzie nie robią wulgarnych ceregieli.
Jeszcze jedno

służby wkrótce zaczną działać

Wszystko dla demokracji

No to lu !!!

Autorem tekstu spektaklu Gdzie jest Paweł?… jest uznany dramaturg Sebastian Majewski – związany zawodowo m.in. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniewskiego w Wałbrzychu, czy Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Za scenografię i kostiumy odpowiada Anna Maria Karczmarska – wielokrotnie nagradzana scenografka, która niedawno za swoją pracę przy spektaklu Hymn do miłości odebrała nagrodę na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce – Boskiej Komedii w Krakowie.

Premiera spektaklu Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! odbyła się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark 5 stycznia 2018.

Reżyseria: Jan Peszek
Tekst na podstawie improwizacji: Sebastian Majewski
Asystenci reżysera: Andrzej Michalski, Paweł Urbanowicz
Muzyka/kompozytor: Mateusz Flis
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Asystent reżysera światła: Radosław Lis
Realizacja światła: Kamil Rogański
Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
Scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska
Projekt plakatu: Mikołaj Karczmarski
Koordynacja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak
Obsada: Paula Gogol, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Oscar Mafa, Andrzej Michalski, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Paweł Urbanowicz, Nicol Wesołowska

Harmonogram obchodów 10-lecia Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Wojciecha Kilara 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close