Bytom/5. Urodziny Teatru ROZBARK: warsztaty z Alexeyem Torgunakovem, Alisą Makarenko i Stefano Silvino

Zdjęcie: Bytom/5. Urodziny Teatru ROZBARK: warsztaty z Alexeyem Torgunakovem, Alisą Makarenko i Stefano Silvino

fot. materiały organizatora, Alisa Makarenko

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji piątych urodzin Teatr ROZBARK zaprasza na warsztaty z Alexeyem Torgunakovem, Alisą Makarenko i Stefano Silvino. Zaproszenie skierowane jest do tancerzy, studentów, performerów, wszystkich miłośników tańca i poszukujących, którzy chcą rozwijać swój warsztat taneczny i poznawać ciało jako nieograniczone źródło inspiracji.

Program warsztatów:

Alexey Torgunakov (Rosja): Taniec współczesny

23 marca (sobota) godz. 12.00-13.00

Alisa Makarenko (Ukraina): MOVE IMPROVEMENT – improwizacja

23 marca (sobota) godz. 13.45-15.15

Stefano Silvino (Sycylia): Modern contemporary

23 marca (sobota) godz. 16.00-17.30

Koszt 1 warsztatu: w przedsprzedaży do 18 marca (poniedziałek) 60 zł; cena regularna od 19 marca (wtorek) 70 zł

Karnet na wszystkie bloki zajęć 150 zł

Szczegółowe informacje:

Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29, Bytom

www.teatrrozbark.pl

Alexey Torgunakov – studiował w Moscow State Academy of Choreography, swoją karierę rozpoczął w rosyjskim Teatrze Bolszoj. Był również członkiem zespołu Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu. Pracował z takim artystami jak: Angelin Preljocaj, Anna Piotrowska, Ivgi & Greben, Cecilia Moisio, Tatiana Baganova, Alexei Ratmansky, Jiří Kylián, Roland Petit, Yuri Grigorovich, Natalia Shirokova. Od 2014 roku jest członkiem zespołu Teatru ROZBARK. Zwycięzca w konkursie tanecznym „International Dance Competition Hellas” w Atenach (2007), wraz z Olegiem Stepanovem nominowany do rosyjskiej nagrody teatralnej „Złota maska” (2016) za choreografię do spektaklu All that I can be, a w 2018 za choreografię do spektaklu Object in a distance. W swojej pracy łączy różne dyscypliny sztuki, współpracował z artystami wizualnymi – Natalie Doomco, Anną Trish, Vladislavem Sedletskym, Vladimirem Glyninem. Swój artystyczny język tworzy również w oparciu o video art, tworząc takie projekty jak p-layers, ready to change, Liberation. Twórca video do spektaklu An on Bast Life is a dancer and you are the Dance.

Współpracował również z The Bill concept store w Poznaniu. Występował w Japonii, Korei Południowej, Emiratach Arabskich, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Anglii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Grecji, Luksemburgu, Słowenii, Ukrainie, Białorusi, Węgrzech. Prowadzi warsztaty i lekcje tańca w Polsce i zagranicą. Uczy przede wszystkim tańca współczesnego, baletu i improwizacji. www.torgunakov.com

Alisa Makarenko – absolwentka psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka i współtwórczyni spektakli współpracowała  z Teatrem Academia, Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Tańca Zawirowania, Stowarzyszeniem i Kolektywem Artystycznym Format Zero oraz Fundacją Artystyczną PERFORM. Występowała na Malta Festival, Dancing Poznań, Warsaw Dance Days, Warszawskiej Scenie Tańca, Warszawskiej Platformie Tańca, w Centrum Sztuki Tańca, na przeglądzie zjawisk teatralnych Czarna Offca w Warszawie oraz PPA Nurtu OFF we Wrocławiu. Jako aktorka gościnnie występowała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Choreografka i autorka ruchu scenicznego spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Miejskiego w Lesznie, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru Animacji, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej. Nagrodzona w roku 2012 za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom edukacji w zakresie tańca. W 2014 otrzymała nagrodą Artystyczną Ewy Wycichowskiej. Ponadto uczestniczka i zwyciężczyni wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych – Ukraina, Francja, Polska, Niemcy, Bułgaria, Rosja, Węgry i Serbia. Szkoliła się z różnych technik tańca od pedagogów z całego świata. Autorka metody mov_improv_ment – połączenia psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego. Udzielała wsparcia merytorycznego studentom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza przygotowującym swoje spektakle dyplomowe. Od 2017 roku jest wykładowcą w Studiu Aktorskim STA.

Stefano Silvino – zwycięzca 9. edycji You can Dance – Po prostu tańcz!, tancerz, nauczyciel, choreograf. Pochodzi z Włoch, a dokładnie ze słonecznej Sycylii. W wieku 19 lat przeprowadził się do Rzymu, gdzie szkolił się u wielu instruktorów m.in. u Eriki Silgoner. To doświadczenie było dla niego ogromną inspiracją i motywacją do dalszego rozwoju kariery tanecznej. Po kilku latach intensywnego treningu oraz pracy przy wielu produkcjach we Włoszech dostał angaż w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK i przeprowadził się do Polski. Rok później przeniósł się do Warszawy, gdzie zgłosił się do programu You can Dance – Po prostu tańcz! Ten moment był przełomowy w jego karierze – Stefano wygrał 9. edycję, dzięki czemu miał szansę odbyć warsztaty w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Nadal intensywnie rozwija się tanecznie i spełnia jako tancerz, nauczyciel i choreograf. Jest twórcą dwóch spektakli tanecznych. Aktualnie pracuje nad kolejnym projektem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29. Warsztaty z Alexeyem Torgunakovem.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close