Bytom: Absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu „Meblościanka” – reż. Błażej Peszek

Zdjęcie: Bytom: Absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu „Meblościanka” – reż. Błażej Peszek

Fot. R. Wasiewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Meblościanka jest spektaklem o wywoływaniu duchów drzemiących w nas. W kim? Dlaczego? Jest to próba odpowiedzi na pytanie o moje, nasze, wspólne – o możliwość dialogu, o wielość monologowania. Jest sześć postaci, czasem wchodzą sobie w słowo. Są wobec – jak u Gombrowicza, i nie mniejszy to kosmos. Dyskurs na dyskursie. Każda z postaci jest trochę poza. Chcemy działać! Czy to byłby temat? To jest temat! Co właściwie? – lęk, samotność. To jest codzienność, przeciętność. Kto by na to poszedł? Każdy – bo już w to wszedł. Wszyscy musimy zrekonstruować – zrozumieć.

Reżyseria: Błażej Peszekchoreografia i wykonanie: Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Paulina Giwer, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk, Robert Jerzy Wasiewicz

tekst: Paulina Danecka, Tomasz Jękot

muzyka: Michał Paduch

scenografia i kostiumy: Szymon Durek

Adres: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, ul. Piłsudskiego 24a

wstęp: 8 zł

Trailer

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Bytom: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, ul. Piłsudskiego 24a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close