Bytom/Ann Van den Broek Fest: Ann Van den Broek i Louis Combeaud – warsztaty

Zdjęcie: Bytom/Ann Van den Broek Fest: Ann Van den Broek i Louis Combeaud – warsztaty

Fot. Piotr Rymer

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Ann Van den Broek Fest Teatr ROZBARK zaprasza na warsztaty, które poprowadzą Ann Van den Broek i Louis Combeaud. Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy średniozaawansowanych, zaawansowanych i profesjonalistów.

Intensywne warsztaty pozwolą na zetknięcie z legendą tańca współczesnego. W ramach warsztatów uczestnicy poznają metody pracy Ann Van den Broek, zapoznają się z jej koncepcją pracy nad emocjami oraz będą mogli nauczyć się fragmentów choreografii z repertuaru Ward/WaRD. Nauka materiału ruchowego będzie odbywać się z udziałem asystenta Ann, Louisa Combeaud. Warsztaty zakończą się otwartym pokazem, który choreografka przygotuje wraz z uczestnikami.

Bilety na warsztaty można zakupić poprzez stronę www.teatrrozbark.pl. Koszt warsztatów: 450 zł w przedsprzedaży (do 2 kwietnia), 500 zł w cenie regularnej (od 3 kwietnia). Bilet na warsztaty obejmuje również wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące.
Uwaga! Organizatorzy uruchamiają możliwość opłaty za warsztaty w dwóch częściach! W przypadku wyboru płatności w częściach, prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Organizacji – tel. (32) 428 13 11.

Płatności należy dokonać w następujący sposób:
– Pierwszą część opłaty w wysokości 250 zł należy uiścić przelewem na konto Teatru lub gotówką w kasie biletowej najpóźniej do 25 marca.
– Drugą część w wysokości 200 zł należy wpłacić najpóźniej do 2 kwietnia 2018 przelewem na konto Teatru lub gotówką w kasie biletowej.
Nr konta Teatru: ING Bank Śląski 28 1050 1230 1000 0090 8015 1443
Kasa czynna: poniedziałek, środa, czwartek, piątek – 8.00 – 16.00; wtorek – 10.00 – 18.00.
Szczegółowe informacje: Dział Organizacji, bow@teatrrozbark.pl, tel. (32) 428 13 11.

Po dokonaniu wpłaty należy wypełnić i odesłać na adres: bow@teatrrozbark.pl kartę zgłoszenia (do pobrania TUTAJ) i zapoznać się z regulaminem warsztatów (do pobrania TUTAJ).

Warsztatom towarzyszyć będą:

– pokaz spektaklu Fast Food Foot w chor. Anny Piotrowskiej

– projekcje rejestracji wideo spektakli Ann Van den Broek

– wykład poświęcony pracy nad emocjami według koncepcji Ann Van den Broek

– spotkanie z Ann Van den Broek

– powarsztatowy pokaz otwarty

Ann Van den Broek

Ward/WaRD to holendersko-flamandzka grupa taneczna belgijskiej choreografki Ann Van den Broek. W 2000 roku, mając za sobą aktywną i pełną sukcesów karierę taneczną, Ann Van den Broek postanowiła całkowicie poświęcić się doskonaleniu swoich umiejętności jako choreografka. Założyła grupę taneczną WArd/WaRD i od tej pory pracuje nad swoim własnym programem o wyjątkowym charakterze. W ciągu ostatnich lat artystka wywarła swoimi pracami znaczący wpływ na scenę taneczną w Belgii i Holandii, a dzięki swojemu jasnemu i przystępnemu idiomowi tanecznemu i wyróżniającej estetyce zdobyła solidną pozycję w międzynarodowym świecie tanecznym. Kluczowymi elementami prac Ann Van den Broek są wzorce ludzkich zachowań, stany umysłu i wrażenia odzwierciedlające czasy, w których żyjemy. Jej dzieła określa się również jako instynktowne, wybuchowe, a także jako ekspresja kontrolowana.

Na początku swojej kariery Ann Van den Broek koncentrowała się głównie na ciele w ruchu. Stopniowo na znaczeniu zyskiwały wyświetlane na żywo nagrania wideo, dźwięk na żywo oraz język migowy. W jej spektaklach tancerze często wydają odgłosy przy użyciu mikrofonów kontaktowych. Dźwięki te łączą się z oryginalną kompozycją, ruchem i projekcjami nagrań wideo, tworząc jedną całość. Od niedawna prace Ann Van den Broek mogą być również wystawiane w „przestrzeniach alternatywnych”, takich, jak: muzea czy przestrzenie wystawiennicze, co pozwala artystce na zbliżenie się do publiczności, jak również – na przyciągnięcie nowych widzów.

Ann Van den Broek była dwukrotnie laureatką nagrody Zwaan (Nagroda łabędzia) za najciekawszą produkcję taneczną. Nagrodzone spektakle to Co(te)lette w 2008 roku i The Black Piece w 2015 roku. Ponadto, dzieło The Black Piece zostało uhonorowane również nagrodą Dioraphte Dance Award. Członkowie międzynarodowego jury przyznają tę nagrodę choreografom, których prace wywarły na nich silne wrażenie podczas Holenderskiego Festiwalu Tańca.

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Kilara 29, w godz. 10.00-17.00 (z godzinną przerwą na lunch).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close