Bytom/Ann Van den Broek Fest: Ann Van den Broek „The Black Piece” i „Ohm” – projekcje wideo

Zdjęcie: Bytom/Ann Van den Broek Fest: Ann Van den Broek „The Black Piece” i „Ohm” – projekcje wideo

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Ann Van den Broek Fest Teatr ROZBARK zaprasza na pokazy rejestracji spektakli Ann Van den Broek: The Black Piece i Ohm.

Ann Van den Broek

Ward/WaRD to holendersko-flamandzka grupa taneczna belgijskiej choreografki Ann Van den Broek. W 2000 roku, mając za sobą aktywną i pełną sukcesów karierę taneczną, Ann Van den Broek postanowiła całkowicie poświęcić się doskonaleniu swoich umiejętności jako choreografka. Założyła grupę taneczną WArd/WaRD i od tej pory pracuje nad swoim własnym programem o wyjątkowym charakterze. W ciągu ostatnich lat artystka wywarła swoimi pracami znaczący wpływ na scenę taneczną w Belgii i Holandii, a dzięki swojemu jasnemu i przystępnemu idiomowi tanecznemu i wyróżniającej estetyce zdobyła solidną pozycję w międzynarodowym świecie tanecznym. Kluczowymi elementami prac Ann Van den Broek są wzorce ludzkich zachowań, stany umysłu i wrażenia odzwierciedlające czasy, w których żyjemy. Jej dzieła określa się również jako instynktowne, wybuchowe, a także jako ekspresja kontrolowana.

Na początku swojej kariery Ann Van den Broek koncentrowała się głównie na ciele w ruchu. Stopniowo na znaczeniu zyskiwały wyświetlane na żywo nagrania wideo, dźwięk na żywo oraz język migowy. W jej spektaklach tancerze często wydają odgłosy przy użyciu mikrofonów kontaktowych. Dźwięki te łączą się z oryginalną kompozycją, ruchem i projekcjami nagrań wideo, tworząc jedną całość. Od niedawna prace Ann Van den Broek mogą być również wystawiane w „przestrzeniach alternatywnych”, takich, jak: muzea czy przestrzenie wystawiennicze, co pozwala artystce na zbliżenie się do publiczności, jak również – na przyciągnięcie nowych widzów.

Ann Van den Broek była dwukrotnie laureatką nagrody Zwaan (Nagroda łabędzia) za najciekawszą produkcję taneczną. Nagrodzone spektakle to Co(te)lette w 2008 roku i The Black Piece w 2015 roku. Ponadto, dzieło The Black Piece zostało uhonorowane również nagrodą Dioraphte Dance Award. Członkowie międzynarodowego jury przyznają tę nagrodę choreografom, których prace wywarły na nich silne wrażenie podczas Holenderskiego Festiwalu Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close