Bytom/Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK/Dni Otwarte: Bydgoski Teatr Lalek „Buratino” „Przygody Kaja i Gerdy”

Zdjęcie: Bytom/Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK/Dni Otwarte: Bydgoski Teatr Lalek „Buratino” „Przygody Kaja i Gerdy”

Fot. Karolina Suchodolska.

Wersja do druku

Udostępnij

Przygody Kaja i Gerdy to opowieść na podstawie jednej z najsłynniejszych baśni, jakie kiedykolwiek powstały. Są w niej te wszystkie elementy, które powodują, że czytają ją kolejne pokolenia, wciąż znajdując w niej potwierdzenie rangi takich elementów jak: miłość, poświęcenie, wierność, czy odwaga. O jej nieustającej od wieków popularności stanowią obecne tu, niezbędne dla pięknych, baśniowych opowieści zjawiska: nadrealizmu, magii i żyjących dziwnym życiem niezwykłych postaci. Wszystko to tworzy niesamowitą, przesyconą aurą tajemniczości, ale również zabawną, pełną zwrotów akcji i wbrew tytułowi ciepłą, przygodową opowieść o losach chłopca, którego zapragnęła mieć w swoim pałacu Królowa Śniegu. Z odsieczą dla Kaja wyrusza, nie mogąca się z tym pogodzić, jego przyrodnia siostra, Gerda. Nim dotrze do Zimowego Pałacu Królowej Śniegu, przyjdzie jej stanąć twarzą w twarz z wieloma przeciwnościami, pokonać wiele niebezpieczeństw i stoczyć prawdziwe pojedynki ze swoimi prześladowcami. Teatr Buratino, jak zawsze, przygotował swoje przedstawienie z ogromną dbałością scenograficzną, oddającą klimat baśni, a także z zastosowaniem pięknych, trafnie charakteryzujących postaci lalek i ożywionych obiektów. Muzyka zastosowana w spektaklu, dodatkowo podkreśla charakter poszczególnych scen i buduje nastrój całości. Spektakl jest zrealizowany jest z wykorzystaniem konwencji teatru lalkowego i teatru żywego planu.

Spektakl zrealizowany został we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w ramach rozwoju Sceny Teatru Lalkowego – jedynej w mieście repertuarowej sceny teatralnej dla dzieci i miejsca, w którym regularnie odbywają się niedzielne spektakle dla rodzin z dziećmi.

Reżyseria: Czesław Sieńko

Scenografia: Maria Balcerek

Muzyka: Robert Łuczak

Występują: Karolina Kasprzak; Karolina Suchodolska; Magda Król; Damian Wilma; Łukasz Seremet / Adrian Wiśniewski

Bydgoski Teatr Lalek „Buratino”  jest jedynym, działającym dla dzieci, stacjonarnym teatrem w Bydgoszczy. Został utworzony przez grupę absolwentów szkół teatralnych i akademii muzycznej w Bydgoszczy, a powstał z potrzeby tworzenia teatru dla dzieci. Swoją działalnością pragnie wypełnić dotychczasową pustą przestrzeń w ważnym elemencie wychowania i edukacji przez teatr najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy. Sprawić, by dzieci z Bydgoszczy mogły powiedzieć: Mamy Swój Teatr!!! Wszystkie spektakle Teatr „Buratino” przygotowuje w konwencji lalkowo-żywoplanowej. Repertuar Teatru stanowią najpoczytniejsze i najpopularniejsze wśród całych pokoleń, będące skarbnicą wiedzy o życiu, poruszające wyobraźnię i skłaniające do refleksji klasyczne bajki i baśnie. Na program artystyczny teatru składają się spektakle o różnorodnej tematyce i strukturze formalnej. Najistotniejszym celem, jaki stawiają sobie twórcy jest  zaprezentowanie takiej, wykreowanej  rzeczywistość, która  pozwoli  lepiej poznać rzeczywistość  realną.

Ważnym elementem działalności Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino” jest wychowanie młodego widza w duchu umiłowania sztuki, w szczególności zaś teatru. Pragnie być ważnym i odpowiedzialnym partnerem rodziców i wychowawców w wychowawczym procesie najmłodszego pokolenia. W ramach edukacji kulturalnej, a także, by wśród dzieci, rodziców i wychowawców popularyzować prawdziwą sztukę lalkarską, w ramach prezentowanych przez Teatr Buratino spektakli, odbywają się, prowadzone przez aktorów lekcje teatralne. Siedzibą Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino jest scena Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Bilety w cenie: 12 zł. ulgowy / 18 zł. normalny

 

Rezerwacja biletów:

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

ul. Dojazd 29

41-902 Bytom

tel. +48 733 536 223

e-mail: bow@teatrrozbark.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close