Bytom/Dni Otwarte WTT 2017: Wydział Teatru Tańca PWST „Carson City. Sześć pieśni o koniach w języku obcym” – reż. Wojciech Faruga

Zdjęcie: Bytom/Dni Otwarte WTT 2017: Wydział Teatru Tańca PWST „Carson City. Sześć pieśni o koniach w języku obcym” – reż. Wojciech Faruga

Fot. Tomasz Baran.

Wersja do druku

Udostępnij

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na pokaz spektaklu dyplomowego V roku – Carson City w reżyserii Wojciecha Farugi. Prezentacja odbędzie się w ramach Dni Otwartych WTT.

Małe, ciche, wręcz niepokojąco nijakie miasteczko w Newadzie: białe płotki, idealnie skoszone trawniki, perfekcyjne zachody słońca. To tutaj w latach dwudziestych zeszłego wieku dokonano pierwszej egzekucji w komorze gazowej, która była wynalazkiem zaskakująco amerykańskim. Teraz mieszkańcy Carson są podskórnie zarażeni śmiercią, przenika ich ona do wewnątrz. Katastrofa ciągle wisi tu w powietrzu. Mimo pozornego spokoju wydaje się, że tyka tu jakaś bomba, że to spokojne miasteczko musi zaraz oszaleć. Pojawiają się dwaj obcy mężczyźni – bez nazwiska i bez pamięci, działają jak katalizator, który przyspiesza reakcję. Ginie syn jednej z szanowanych obywatelek, mały bezbronny chłopiec i stopniowo dziwna determinacja ogarnia całe miasteczko: Stevena – dziennikarza lokalnej gazety, który ciągle próbuje się uporać z dziecięcymi wizjami uprowadzenia przez UFO, czy też pewnego popołudnia spędzonego z Panem od WFu; Lindę – matkę Stevena, która żyje w ciągłej depresji; Jennifer – zbyt przykładną dziewczynę, siostrę sparaliżowanej Alby; Benigno i jego brata – dwoje opiekujących się Albą pielęgniarzy; Annę – piękną i młodą żonę Edwarda, który jako lekarz zbyt często wyjeżdża w delegacje; oraz Virginię – matkę zabitego chłopca, która w odwecie za śmierć swojego dziecka zaczyna strzelać do wszystkich bezbronnych mieszkańców miasteczka.

Tekst Carson City powstał w ramach pracy kolektywu 52°43’N 19°42′ E Project; prapremiera odbyła się w ramach festiwalu
Dirty Drama w Rydze, w 2010.

Reżyseria: Wojciech Faruga
Dramaturgia: Tomasz Jękot
Przestrzeń: Grzegorz Layer
Kostiumy: Karolina Mazur

Obsada:
Virginia – Sandra Kula
Nieznajomy 1 – Kamil Baryła
Nieznajomy 2 – Jakub Kruczek
Steven – Grzegorz Łabuda
Linda  – Anna Kądziołka
Gaary Wimbledon – Filip Meyer-Lüters
Jennifer – Amanda Barnaś
Alba – Dorota Furmaniuk
Benigno  – Mateusz Flis
Brat Benigno – Tobiasz Berg
Anna – Natalia Handzlik
Edward – Tomasz Lis

Do pobrania:

Szczegółowy program Dni Otwartych WTT 2017

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST, ul. Piłsudskiego 24 a.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close