Bytom/Dni Otwarte WTT: Wydział Teatru Tańca „Bal w Operze” – reż. Jerzy Stuhr

Zdjęcie: Bytom/Dni Otwarte WTT: Wydział Teatru Tańca „Bal w Operze” – reż. Jerzy Stuhr

Fot. G. Mróz

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 2-4 marca 2018 roku w Bytomiu na najmłodszym Wydziale krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego (dawna PWST) odbędą się Dni Otwarte, podczas którego pokazany zostanie spektakl dyplomowy Bal w Operze w reżyserii Jerzego Stuhra.

Prof. Jerzy Stuhr o spektaklu:

„Poemat Tuwima to dyskusja o Polsce. Pisany w czasie rodzącego się w Polsce nacjonalizmu w drugiej połowie lat 30. z faszystowskim odcieniem, stał się dobrym materiałem do dyskusji ze studentami na temat obecnej sytuacji w naszym kraju. To poezja pełna rytmu, która przeniesiona na scenę wyznaczyła choreografię naszych ruchów. W tym zbiorowym ćwiczeniu wykorzystaliśmy pełny tekst, dzięki któremu studenci mogą sprawdzić się w scenach zespołowych, jak i zadaniach indywidualnych. Bal w Operze – satyryczny poemat o końcu pewnego świata, który wraca zaskakując swoją aktualnością i energią z jaką odegrają go młodzi aktorzy.”

Asystent reżysera: Nina Minor

Muzyka: Steve Nash

Scenografia, kostiumy, materiały graficzne: Juriana Jur
Realizacja światła: Kamil Rogański
Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
Produkcja: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie
Koordynacja, promocja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak

Obsada: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, Dominika Gryz, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz, Wojciech Marek Kozak, Joanna Kremer, Monika Witkowska

Premiera odbyła się 9 lutego 2018 roku o godz. 19.00 w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

Harmonogram

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close