Spektakle

Bytom/Dni Otwarte WTT: Wydział Teatru Tańca „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju” – reż. Jan Peszek

Zdjęcie: Bytom/Dni Otwarte WTT: Wydział Teatru Tańca „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju” – reż. Jan Peszek

Fot. M. Mioduszewski

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 2-4 marca 2018 roku w Bytomiu na najmłodszym Wydziale krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego (dawna PWST) odbędą się Dni Otwarte, podczas których zostanie pokazany spektakl dyplomowy Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju w reżyserii Jana Peszka. Najnowszy spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca przenosi nas na imprezę „o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła” jak opisuje to reżyser – prof. Jan Peszek. Spektakl w absurdalnych sytuacjach pokazuje dramatyczną bezradność człowieka wobec świata, pozory komunikacji między ludźmi oraz przywiązanie do zabawy, beztroski i uciech wygodnego życia. W Gdzie jest Paweł… studenci Wydziału Teatru Tańca prezentują swoje umiejętności po 4 latach edukacji w Bytomiu. Spektakl jest podsumowaniem ich dotychczasowego dorobku artystycznego: zawiera w sobie elementy aktorstwa dramatycznego, ale czerpie też z ich świetnie przygotowanego do pracy scenicznej ciała. Możemy więc spodziewać się spektaklu pełnego energii, ruchu i pasji młodych aktorów. To również głos ich sprzeciwu wobec zastanych reguł. Jan Peszek: „Narusza się tu normy przyzwoitości i normalności, przekracza granice lojalności i wierności, zaciera różnice między katem i ofiarą, śmierć fascynuje i bawi, wyrok podnieca, miłość… a co to takiego?”.

Czy byliście kiedyś na imprezie, której nie chciałoby się pamiętać następnego dnia? Takiej, na której sami byście siebie nie poznali? Wydział Teatru Tańca zaprasza na takie właśnie spotkanie – z tym wytrawnym towarzystwem, w miejsce gdzie czekają na Was gorące ręczniki i siekana wątróbka oraz stały zestaw wartości moralnych.

Autorem tekstu spektaklu Gdzie jest Paweł?… jest uznany dramaturg Sebastian Majewski – związany zawodowo m.in. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniewskiego w Wałbrzychu, czy Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Za scenografię i kostiumy odpowiada Anna Maria Karczmarska – wielokrotnie nagradzana scenografka, która niedawno za swoją pracę przy spektaklu Hymn do miłości odebrała nagrodę na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce – Boskiej Komedii w Krakowie.

Premiera spektaklu Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! odbyła się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark 5 stycznia 2018.

reżyseria: Jan Peszek
tekst na podstawie improwizacji: Sebastian Majewski
asystenci reżysera: Andrzej Michalski, Paweł Urbanowicz
muzyka/kompozytor: Mateusz Flis
reżyseria światła: Paweł Murlik
asystent reżysera światła: Radosław Lis
realizacja światła: Kamil Rogański
realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska
projekt plakatu: Mikołaj Karczmarski
koordynacja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak
OBSADA: Paula Gogol, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Oscar Mafa, Andrzej Michalski, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Paweł Urbanowicz, Nicol Wesołowska.

Harmonogram Dni Otwartych WTT 2018

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close