Bytom / eXperymentalna Scena XS: Stajnia Metamorficzna „Mięso” / Dance Dates

Zdjęcie: Bytom / eXperymentalna Scena XS: Stajnia Metamorficzna „Mięso” / Dance Dates

Bytom / eXperymentalna Scena XS: Stajnia Metamorficzna ,,Mięso”, grafika: anatan

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na kolejną odsłonę eXperymentalnej Sceny XS! Będzie to monodram Mięso w reżyserii Jacka Wilantewicza i w wykonaniu Tamary Yelchaninovej. Po pokazie 14 lutego zaplanowano jedyną w swoim rodzaju propozycję na Walentynki Dance Dates. Wstęp wolny!

Wersja do druku

Udostępnij

Scenariusz spektaklu Mięso został oparty m.in. na nowozelandzkiej baśni, barokowej poezji hiszpańskiej Francisca Gomeza de Quevedo i wiersza Igora Siewierianina Villa mon Repos.

Bohaterka monodramu przechodzi szereg transformacji, dążąc do odnalezienia własnej tożsamości i odrzucenia przyjętych norm ograniczających jej osobowość. Poddana kulturowej presji obrazu kobiecego piękna i brzydoty, usiłuje zedrzeć z siebie maskę. Za sprawą zaklęć, przywołuje mityczną postać Hine Nui Te Po – Kobiety Nocy. Nie ruszając się z magnetycznego pola swojego mieszkania, uwięziona w świetle lampy, zatacza kręgi, podróżując do centrum nieznanego wcześniej świata baśni i symbolicznych znaczeń.

Temat, jakim jest ciało kobiece, poddane torturze przemyślnych zabiegów kosmetycznych oraz fizycznych nadużyć, staje się punktem wyjścia do snucia delikatnej i onirycznej nici opowieści. Przetaczające się obrazy ukazują liczne panoptikum dziwadeł i etapy kolejnych przepoczwarzeń, aż do uzyskania ostatecznej formy nocnego motyla.

Czas trwania: 35 minut.

Po pokazie 14 lutego odbędzie się jedyne w swoim rodzaju Dance Dates.

Samotnie spędzasz Walentynki?
Nie masz pomysłu, jak zainicjować spotkanie z kimś wyjątkowym? A może potrzebujesz subtelnego ruchu w kontakt improwizacji?
Albo marzysz o tym żeby Twój śpiew był godowym wołaniem? A taniec rozwiązaniem?
Dance Dates to Twój czas i miejsce!
Przekonaj się, jak to jest poczuć się swobodnie na parkiecie przy wtórze piosenek o miłości!
Miłosne życie… Na gumolicie!

W dobry nastrój wprawią gości Julia Lewandowska i Sabina Letner.

Więcej o wydarzeniu: eXperymentalna Scena XS | Mięso | Dance Dates

XS to cykliczne, comiesięczne wydarzenie w Teatrze Rozbark, możliwość pokazania się dla osób, które chcą zaprezentować swoje artystyczne projekty (performance, spektakl, koncert, video, wystawa, instalacja itp.) na profesjonalnej scenie lub też w innej przestrzeni naszego Teatru. Każda osoba będzie miała do dyspozycji profesjonalne zaplecze techniczne (oświetlenie, udźwiękowienie, multimedia oraz rejestracja pokazu).
Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny – zarówno dla prezentujących się osób, jak i dla publiczności.

Zgłoszenia do kolejnej edycji można nadsyłać do 18 lutego. Więcej informacji w linku:
NABÓR XS | eXperymentalna Scena.

Teatr ROZBARK / XS, Dance Dates, grafika: anatan

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilińskiego 29

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close