Bytom/Festiwal Sztuki Tanecznej: Polski Teatr Tańca – „FootBall@…”

Zdjęcie: Bytom/Festiwal Sztuki Tanecznej: Polski Teatr Tańca – „FootBall@…”

Fot. C. Adamski

Wersja do druku

Udostępnij

Idea spektaklu FootBall@… zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki.

Trening kadry piłkarskiej oraz potrzeba utrzymywania wysokiej formy przez zawodników, mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy tancerza, w której to choreograf i pedagog stają się trenerami, a widz spektaklu najostrzejszym sędzią rozgrywającego się widowiska. Wiele sytuacji na stadionie, jak również formy ruchu na boisku w wykonaniu artystów mogą zaistnieć w widowisku teatru tańca jako metafora artystycznej interpretacji rzeczywistości.

Połączenie w jednym spektaklu dwóch z pozoru bardzo odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej rodzi nadzieję na nawiązanie dialogu z widzami dotąd niezainteresowanymi uczestniczeniem w życiu teatralnym. Bywalców teatru stawia natomiast w obliczu zagrożenia zarażenia się footboolowym szaleństwem, które ogarnęło już cały Polski Teatr Tańca.

Idea, choreografia i reżyseria: Ewa Wycichowska
Muzyka – kompozycja oryginalna i aranżacja cytatów z muzyki klasycznej: Krzysztof „Wiki” Nowikow
Scenografia i aranżacja przestrzeni: Piotr Tetlak
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy – projekty oryginalne i aranżacja kostiumów archiwalnych: Ewa Tetlak

Premiera: 14, 15 i 16kwietnia, Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 2

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close