Spektakle

Bytom/HartOFFanie Teatrem: ME-SA „SuperNaturals”

Zdjęcie: Bytom/HartOFFanie Teatrem: ME-SA „SuperNaturals”

Fot. Marcin Pawelec

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 77. wieczoru cyklu HartOFFanie teatrem Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu SuperNaturals czesko-słowackiej grupy ME-SA.Taneczny spektakl SuperNaturals gra ze stereotypowymi obrazami – zwyczajności i wyjątkowości, męskości i kobiecości, z popkulturowymi tematami, marzeniami, fikcyjną perfekcyjnością i jej niefikcyjnym brakiem. Minimalistyczna i zarazem szaleńczo wymagająca choreografia połączona z absurdalnym poczuciem humoru to kombinacja w sam raz na Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów.

Dwie zupełnie zwyczajne istoty ludzkie postanawiają zostać superbohaterami. Co ta decyzja coś zmieni? Czy ich życie nadal będzie super? Czy super będzie ich bycie razem? Czy w wirze transformacji, hipokryzji, rywalizacji, prób odgrywania kogoś innego, dostosowania się do roli uda im się ocalić wyjątkowość własnej osobowości i wzajemnej relacji? Przebłyski fikcyjnej siły superbohaterów robią wrażenie i nęcą, ale przecież w zwyczajnych śmiertelnikach też drzemie heroizm i czasem sięgają oni po swą sekretną broń.

Trailer

Koncepcja i choreografia: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák

Występują: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák

Współpraca reżyserska i choreograficzna: Peter Šavel

Światło: Stanislav Dobák i Štěpán Hejzlar

Produkcja: ME-SA/ Karolína Hejnová

Koprodukcja: ALT@RT

PREMIERA: 06.10.2014 – Studio ALTA (Praga, Czechy)

ME-SA jest niezależną grupą taneczną, którą w 2008 roku założyły trzy tancerki z Czech i Słowacji: Hana Kalousková, Martina Hajdyla Lacová i Karolína Hejnová, wcześniej przez 2 lata związane z koreańskim choreografem Ji-Eun Lee. Grupa realizuje projekty autorskie, współpracuje też z czeskimi i zagranicznymi choreografami. Pierwszy spektakl zespołu – zaprezentowany w maju 2009 roku w Synagodze Palmovka autorski projekt site-specific Echoes, zdobył nagrodę publiczności podczas czeskiej Platformy Tańca w 2010 roku. Od 2010 roku ME-SA jest stałym rezydentem teatru Studio ALTA w Pradze. Grupa prezentowała swoje projekty na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. APAP/NYC, Spring Forward, Czech Dance Platform, Tanec Praha, Edinburg Fringe. W 2013 roku dzięki spektaklowi Much More Than Nothing duetu Peter Šavel / Stano Dobák ME-SA po raz pierwszy znalazła się wśród 20 najlepszych zespołów na liście Aerowaves TOP 20 Prority Companies. Zespół trzykrotnie zdobywał nominacje do nagrody „Taneczne Przedstawienie Roku”. W 2015 roku Martina Hajdyla Lacová współzałożycielka grupy ME-SA otrzymała nagrodę „Tancerz Roku” za występ w spektaklu SuperNaturals. Przedstawienie to jest również kolejnym spektaklem ME-SA, który znalazł się na liście Aerowaves Selection za 2015 rok.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z zespołem.

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż do 16.04.), 20 zł (w dniu spektaklu)

***

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close