Bytom/IMiT/Teatr ROZBARK: Laboratoria „Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic” – Lab #2

Zdjęcie: Bytom/IMiT/Teatr ROZBARK: Laboratoria „Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic” – Lab #2

fot. Grzegorz Mart, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Marc Brew, dyrektor AXIS Dance Company (USA), poprowadzi drugie z trzech laboratoriów tańca współczesnego skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności.

Laboratoria, organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca i British Council, są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Nabór uczestników trwał do 8 lipca 2019 roku, a lista osób wybranych przez Komisję do udziału w laboratoriach opublikowana 12 lipca.

Każde z laboratoriów to trwające 3 dni warsztaty umożliwiające artystom i artystkom pogłębienie własnej praktyki ruchowej i umiejętności pracy z partnerem. Są okazją do badania i budowania własnych słowników ruchowych.

Uczestnicy mają zapewniony nieodpłatnie nocleg i wyżywienie. Samodzielnie pokrywają jedynie koszty podróży.

Wybrani artyści zostaną zaproszeni do udziału w laboratoriach w Holandii organizowanych we współpracy z Holland Dance Festival.

Drugie laboratorium odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open The Door.

W wyniku tych warsztatów troje artystów wybranych spośród uczestników pojedzie na dwutygodniową rezydencję Dance Air odbywającą się w dniach 15-29 listopada 2019 roku w ramach DanceAble Symposium do Hagi.

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, British Council

Kontakt: Karolina Dziełak-Żakowska, koordynatorka projektu z ramienia Instytutu Muzyki i Tańca

e-mail: karolina.zakowska@imit.org.pl

tel.: 22 829 20 05

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr ROZBARK, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Muzeum Śląskie, Festiwal Open The Doors

Patron medialny: TVP Kultura

Projekt odbywa się w ramach programu Teatr – Taniec – Niepełnosprawność  realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close