Bytom: Integra „Nie ograniczaj mnie”

Zdjęcie: Bytom: Integra „Nie ograniczaj mnie”

Fot. Aleksander Joachimiak.

Wersja do druku

Udostępnij

Prezentacja Nie ograniczaj mnie jest efektem pięciomiesięcznej pracy grupy Integra. Jest to historia opowiadająca o osobach niepełnosprawnych, o ich dążeniu do marzeń i pragnień niekiedy niezrozumiałych dla ludzi zdrowych. Zostało tu pokazanych wiele emocji, a także trud w dążeniu do osiągnięcia celu. Ograniczenie, niepełnosprawność, czyli co? Nieumiejętność chodzenia? Ograniczenia intelektualne? Czy może po prostu nieumiejętność radzenia sobie z czymś lub kimś? Czy też brak zrozumienia społeczeństwa osób niepełnosprawnych? Prezentacja ma na celu pokazanie, że tak naprawdę każdy z nas może być osobą niepełnosprawną… ponieważ czegoś nie potrafi, nie radzi sobie z jakąś sytuacją. Niepełnosprawność postrzegana przez innych, budowanie barier i stereotypów, strach i lęk przed nią? A może pełna jej akceptacja, zrozumienie i bycie w tej całej sytuacji sobą. Nie ograniczaj mnie i innych, bo każde marzenia są warte poświęceń i wyrzeczeń.

 

INTEGRA
Ideą, która towarzyszy projektowi, jest szeroko pojęta integracja między osobami pełno- i niepełnosprawnymi:  Wierzymy, że chęć do działania, wyrażania siebie poprzez teatr jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. Chcemy, aby IntegraA była przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, ich azylem i strefą wolności.

koncepcja i koordynacja: Ewelina Dehn, Beata Grzelak-Szweda

choreografia: uczestnicy Integry

Tańczą: Bogusława Mazur, Anna Pyka, Katarzyna Kamyszek, Anna Nogieć, Irena Błoszyk, Agnieszka Szuty, Ewelina Dehn,

Nikola Aleksa, Beata Grzelak, Andrzej Sadowski, Stanisław Krasiński, Adam Cieślik, Daniel Frydrychowski, Karol Błoszyk,
Andrzej Broda, Jakub Fiema.

światła: Paweł Murlik, Michał Wawrzyniak, Dastin Greczyło, Marcin Aleksiej.

Muzyka: kolaż muzyczny,

czas: 60 min.

TRAILER

 

***

Bilety w cenie 10 zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Kilara 29.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close