Bytom/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: „Dziedziniec Tańca”

Zdjęcie: Bytom/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015:  „Dziedziniec Tańca”

Na zdjęciu: Ivgi & Greben – spektakl „Oddaję Ci serce”.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza mieszkańców Bytomia i Śląska do wspólnego tańczenia przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. W 2015 tańczyć będzie można nieprzerwanie przez 15 godzin.  W tym roku Dziedziniec Tańca odbędzie się na placu przed Teatrem ROZBARK. W ramach wydarzenia tancerze pod przewodnictwem Anny Piotrowskiej będą prowadzili warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych. Dziedziniec tańca adresowany jest do miłośników tańca bez względu na wiek czy zaawansowanie w tej dziedzinie. W  tanecznym maratonie uczestniczyć będą m.in. zaprzyjaźnione szkoły, przedszkola czy uczestnicy regularnych warsztatów, organizowanych przez Teatr ROZBARK. Udział jest bezpłatny.

Obchodzony na świecie 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca, został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego przy UNESCO. Datę święta wybrano na pamiątkę chrztu wybitnego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a (1727-1810). Z tej okazji co roku jedna ze słynnych osób związanych z tańcem przekazuje swoje przesłanie.

Autorem tegorocznego przesłania do świata tańca jest hiszpański tancerz i choreograf Israel Galván.

Więcej: www.teatrrozbark.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W.Kilara 29, w godz. 7.00-22.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close