Bytom/Myśl w ruchu: Pokaz na zakończenie projektu „Niech każdy zacznie tańczyć”

Zdjęcie: Bytom/Myśl w ruchu: Pokaz na zakończenie projektu „Niech każdy zacznie tańczyć”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Część pierwsza

Pokaz uczestników projektu Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Znam was mała forma kompozycyjna

Wykonanie: uczniowie  Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Muzyka:  Dismantling Frank i Know You w wykonaniu Bonobo

Choreografia: uczniowie Gimnazjum nr 7 w Bytomiu pod kierunkiem Dominiki Wiak i Sebastiana Zajkowskiego

Część druga

Pokaz duetu Dominiki Wiak i Dominika Więcka

Duet

Choreografia Dominika Wiak

Wykonanie: Dominika Wiak i Dominik Więcek

Czas: 6 minut

Część trzecia

Spotkanie i dyskusja pomiędzy uczestnikami projektu, studentami WTT i zaproszonymi widzami.

***

Tytuł projekt, realizowanego przez Fundację Śląskiego Teatru Tańca, nawiązuje do popularnego przeboju Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) grupy C+C Music Factory z końca lat 90., który wyznaczył początek ruchu house w muzyce. Let the music take control of your heart an J soul, Unfold your body is free and behold, Dance till you can’t dance till you can’t dance no more (…), Everybody dance now. Korzystając z historycznego znaczenia tego przeboju w muzyce hip hop, organizatorzy starają się nawiązać relacje z młodzieżą licealna i młodzieżą z grup podwyższonego ryzyka. Taniec jest formą komunikacji, która sprzyja kreatywnemu myśleniu i wzajemnym kontaktom. Młodzi ludzie, w ramach projektu, mogą korzystać z tańca i twórczych działań ruchowych, aby odnaleźć sens życia, odkryć wartości wspólnej pracy w grupach rówieśniczych zgodnie z określonymi regułami i strukturami. Projekt realizowany był w dwóch różnych grupach docelowych: 1) młodzież z grup podwyższonego ryzyka w świetlicach specjalistycznych; 2) młodzież licealna. Rezultaty obydwu zostaną pokazane w Bielsku i Katowicach.

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki. Kolejne pokazy odbędą się w Dąbrówce (gmina Dopiewo), Stoszowicach, Gdańsku i Zduńskiej Woli.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST, ul Piłsudskiego 24a.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close