Bytom/Opera Śląska: Koncert dyplomowy Szkoły Baletowej

Zdjęcie: Bytom/Opera Śląska: Koncert dyplomowy Szkoły Baletowej

Wersja do druku

Udostępnij

4 kwietnia 2012 roku o godzinie 17.00, na scenie Opery Śląskiej odbędzie się Koncert Dyplomowy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Pokaz sceniczny uczniów ostatniej, maturalnej klasy stanowi drugą część egzaminu, który zdają uczniowie naszej szkoły zdobywając dyplom zawodowego tancerza. Część pierwszą, lekcje tańca klasycznego i współczesnego, uczniowie zaprezentowali wcześniej, 24 marca w sali baletowej Opery Śląskiej.

Klasa maturalna liczy dziesięcioro uczniów, osiem dziewcząt i dwóch chłopców. Podczas Koncertu Dyplomowego wszyscy uczniowie zaprezentują się w wybranych wariacjach z klasycznego repertuaru baletowego oraz do wyboru, w układach choreograficznych z tańca charakterystycznego lub współczesnego. Nie będzie to oczywiście ich pierwszy występ sceniczny. Tegoroczni abiturienci bardzo często występowali w koncertach szkolnych i środowiskowych oraz w uroczystych Galach Baletowych organizowanych przez Szkołę. Bardzo często i licznie występowali również w przedstawieniach Opery Śląskiej, zarówno w spektaklach baletowych, np. Romeo i Julia, Dziadek do orzechów, Pan Twardowski (w rolach solistycznych i zespołowych), jak i operowych (Carmen, Aida).

Wśród tegorocznych abiturientów z znajdują się laureatki konkursów baletowych oraz stypendiów artystycznych, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bytomia. Do najważniejszego egzaminu, kończącego dziewięcioletnią naukę w szkole baletowej abiturienci przygotowują się pod okiem swoich pedagogów, nauczycieli tańca: klasycznego – Lucyny Popławskiej i Jacka Drozdowskiego, charakterystycznego – Katarzyny Dziok oraz współczesnego – Katarzyny Aleksander – Kmieć.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 25 zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close