Bytom: Pierwsze urodziny Teatru ROZBARK

Zdjęcie: Bytom: Pierwsze urodziny Teatru ROZBARK

Fot. T. Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK  świętuje pierwszy rok obecności na kulturalnej mapie Śląska.  Rok temu, a dokładnie w dniach od 7 do 9 marca  Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zainaugurował swoją działalność m.in.  spektaklem Czterdzieści w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca. Pierwsze urodziny Teatru uświetni natomiast prezentacja najnowszej premiery Oddaję Ci serce w choreografii Uriego Ivgi i Johana Grebena (liderów artystycznych Teatru) oraz  warsztatami skierowanymi do wszystkich grup wiekowych.

Do wspólnego celebrowania Pierwszych Urodzin Teatru ROZBARK organizatorzy zapraszają  w sobotę 7 marca od godziny 14.00. Obchody rozpoczną się warsztatami, które będą jednocześnie toczyły się w czterech studiach. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy (e-mail: bow@teatrrozbark.pl lub tel.: 32 428 13 11).

O godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają na spektakl Oddaję Ci serce w choreografii Uriego Ivgi i Joahana Grebena. Niezwykle dynamiczny, pełen zwrotów akcji spektakl oscylujący wokół tematyki miłości. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy tę jedyną osobę, która odmieni całe nasze życie… Romantyczna podróż w takt muzyki Marleny Dietrich, Deana Martina, Fryderyka Chopina, Davida Bowie’go czy Elvisa Presleya. Na scenie 8 tancerzy (Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Małgorzata Mielech, Albert Ciastek, Jin Hwan Seok, Stefano Silvino,  Oliver Mahar) za pomocą ruchu opowie niezwykłą historię o miłości, o oczekiwaniu na to uczucie i zamieszaniu, jakie wprowadza ono w życie każdego z nas, kiedy się już pojawi. Po przedstawieniu organizato0rzy zapraszają wszystkich gości na taneczną imprezę do białego rana, w której udział weźmie cały zespół Teatru.

Spektakl Oddaję Ci serce będzie można również zobaczyć 8 marca (niedziela) o godzinie 18.00. Informacje o biletach i rezerwacjach: e.mail: bow@teatrrozbark.pl lub tel.: 32 428 13 11.

 Program

Bezpłatne warsztaty

15.00-16.00 zajęcia dla seniorów, E. Dehn / studio C

Zajęcia o charakterze taneczno-ruchowym kierowane do seniorów oraz ich wnuków, którzy w aktywny sposób pragną wykorzystać swój czas. Poznanie różnych form tanecznych: tańców towarzyskich, tańców w kręgu i improwizacji, ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz metod relaksacyjnych pozwoli na indywidualny rozwój w sferze ciała i ducha.

14.00-16.00 warsztaty taneczne dla młodzieży (7-12 lat), P. Wach / studio A

Zajęcia taneczne z zakresu wielu technik, takich jak: break dance, locking, popping, hype, new style, wacking, house, street tap czy dancehall. Udział w zajęciach to nie tylko solidny trening fizyczny, ale także świetna lekcja historii tańców ulicznych. Prowadzi Piotr Wach.

14.00-17.00 warsztaty kostiumograficzne dla dzieci i młodzieży (7-12 lat), N. Woźniak / sala konferencyjna

Nowe życie starych baśni, podczas warsztatu dzieci najpierw stworzą projekty rysunkowe,  a następnie realizacje przestrzenne (kostiumy, które na siebie włożą) do postaci z ich ulubionych książek, bajek, filmów czy spektaklu teatralnego… Będą tworzyć nowy wizerunek ulubionych postaci świata dziecięcej wyobraźni. Dzieci proszone są o przyniesienie ubrań do pocięcia
i przerobienia. Resztę materiałów zapewnia organizator.

14.00 -16.00 warsztaty taneczne dla dorosłych, A. Piotrowska / studio B

Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona, wobec czego obowiązują zapisy (e.mail: bow@teatrrozbark.pl lub tel.: 32 428 13 11).

Spektakle

7 marca  sobota, godz.19.00: Oddaję Ci serce, chor. Ivgi & Greben, bilety w cenie: 20 zł ulgowy,
30 zł normalny,

8 marca niedziela, godz. 18.00: Oddaję Ci serce, chor. Ivgi & Greben, bilety w cenie: 12 zł ulgowy,
18 zł normalny,

Informacje o biletach i rezerwacje: e-mail: bow@teatrrozbark.pl lub tel.: 32 428 13 11.

Podsumowanie działalności Teatru ROZBARK w 2014

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close