Wałęsam się pośród dni, jak dziwka w świecie bez trotuarów.
Emil Cioran
Piotr Mateusz Wach w swojej najnowszej pracy bada granice własnej, nieheteronormatywnej, pobudzonej seksualności. Fetyszyzacja wstydu i przekształcenie były początkowymi impulsami do kreacji Wyspy. Artysta igrając z płciowością, lękiem i bólem, we współpracy z Adamem Królikowskim wykreował bezkompromisową postać-zabawkę, której używa podczas performansu jako swojego awatara. Zanurzony w wibrującym elektro-transie, Wach maluje swoim ciałem poetycko-ambientowe krajobrazy wyzwolenia, frustracji seksualnych i nieskrępowanej żądzy, jednocześnie zapraszając widzów do niczym nieograniczonej konsumpcji wizerunku męskiego ciała.
Szczegółowy program ISLE/wyspa:
1. Odejście /50’/
-przerwa-
2. Wilk /15’/
-przerwa-
3. Plastic star /15’/
4. Taniec wirowy /20’/
kreacja, wykonanie: Piotr Mateusz Wach
stylizacja, wsparcie researchowe: Adam Królikowski
wideo: Przemysław Jeżmirski
foto: Marta Byrska
czas trwania 2h; dwie przerwy
Premiera 1. części: 27 stycznia 2020, Berlin
Premiera całości pracy: 27 lutego 2020, Bytom
Wydarzenie tylko dla widzów dorosłych
Performance stworzony w ramach programu researchowego noise&SILENCE.
Performanspowstał dzięki otwartości BytomskiegoTeatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Podziękowania za zaufanie i wsparcie dla Anny Piotrowskiej, Piotra Soroki i wszystkich innych, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.
cena wydarzenia: 40 zł
bilety na stronie: http://www.teatrrozbark.pl/islewyspa,497
Piotr Mateusz Wach jest performerem i artystą body-artu. Stworzył 8 performansów / spektakli solowych, które były prezentowane w Polsce oraz zagranicą. W swoich pracach Wach eksploruje zagadnienia dotyczące męskiego ciała – jego wizerunku, kondycji oraz kontekstów kulturowych. W jego performansach można znaleźć wiele biograficznych nawiązań i mocnych, często dosłownych deklaracji. Prace Wacha to rozciągnięte w czasie ruchome obrazy – hipnotyczne, medytacyjne ,ale też niepokojące. Wach zawsze stawia siebie w sytuacji realnego doświadczenia i konfrontuje z nim swoich widzów. Łącząc swój teatralny background z performansem, kreuje ambientowe wydarzenia, podczas których igra z percepcją widza. Tworzy także odważne interpretacje dzieł klasycznych, szukając linii dramaturgicznych i powiązań pomiędzy teatrem a sztuką współczesną.
Przemysław Jeżmirski – twórca transmedialny, zaangażowany w projekty z pogranicza sztuk cyfrowych, technologicznych, wideo, animacji i instalacji. Często wykorzystuje elementy gotowe, nadając im nowy kontekst znaczeniowy. Jest obserwatorem oraz dokumentalistą współczesności; komentatorem zjawisk z pogranicza sztuki, socjologii i kultury. Oprócz projektów autorskich tworzy animacje i efekty wizualne do produkcji kinowych, telewizyjnych oraz teatralnych.
Adam Królikowski – filozof, który uciekł z powozu de Sade’a, i kostiumolog zakochany w kampie. Pasjonat libertyńskiej kuchni i Nigelli Lawson. Zodiakalna ryba, skupiona na swojej rodzinie i własnych frustracjach. Introwertyk, którego realizacje możecie oglądać w Polsce i za granicą.