Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: „Narodowe Centra Tańca. Potrzeba, projekt, perspektywy” – dyskusja panelowa

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: „Narodowe Centra Tańca. Potrzeba, projekt, perspektywy” – dyskusja panelowa

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące Polskiej Platformy Tańca 2017 odbędzie się dyskusja panelowa Narodowe Centra Tańca. Potrzeba, projekt, perspektywy, którą moderować będzie Jadwiga Majewska. Dyskusja dotyczyć będzie projektu powołania w ramach mecenatu państwa sieci instytucji pod nazwą Narodowe Centra Tańca w kontekście zmian systemowych i infrastrukturalnych w polskiej kulturze oraz sposobu działania podobnych ośrodków w Europie. Uczestnicy panelu rozmawiać będą o organizacyjnych i budżetowych ramach funkcjonowania centrów oraz ich misji, zarówno w kontekście rozwoju tańca w Polsce, jak też planów stworzenia mocnego partnerstwa na płaszczyźnie międzynarodowej.

Jadwiga Majewska – wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, kuratorka Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki.

Dyskusja potrwa półtorej godziny.

Wstęp wolny!

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:30

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close