Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Prezentacja bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Prezentacja bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie

Fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące Polskiej Platformy Tańca 2017 odbędzie się prezentacja bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. W programie: pokazy studyjne spektaklu dyplomowego Out Cry w choreografii Edana Gorlickiego oraz projektów twórczych studentów, zrealizowanych w ramach „Laboratorium inspiracji twórczej”, a także lekcja otwarta polskiej techniki tańca współczesnego pod kierunkiem pedagogów WTT.

Prezentacja potrwa dwie godziny.

Wstęp wolny!

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Bytom: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, ul. Piłsudskiego 24a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close