Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: „Rola centrów tańca w Polsce w kontekście wsparcia twórczości artystów i krytyków tańca współczesnego” – dyskusja panelowa

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: „Rola centrów tańca w Polsce w kontekście wsparcia twórczości artystów i krytyków tańca współczesnego” – dyskusja panelowa

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące Polskiej Platformy Tańca 2017 odbędzie się dyskusja panelowa Rola centrów tańca w Polsce w kontekście wsparcia twórczości artystów i krytyków tańca współczesnego, którą moderować będą Paulina Święcańska i Agata Życzkowska. Uczestnicy przyjrzą się współcześnie funkcjonującym modelom centrów tańca. Będą analizować formy możliwej współpracy różnych ośrodków i stworzenia partycypacyjnego modelu projektowego, zakładającego udział wielu centrów tańca w tworzeniu i eksploatacji nowych dzieł oraz potencjalny wpływ centrów na rozwój krytyki tańca.

Paulina Święcańska – prezes Fundacji Artystycznej PERFORM, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji „Flow”, koordynatorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Agata Życzkowska – prezes Fundacji Rozwoju Teatru NOWA FALA, dyrektor artystyczna Teatru HOTELOKO, koordynatorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Dyskusja potrwa półtorej godziny.

Wstęp wolny!

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close