Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Teatr ROZBARK „Zagubieni w skórze”

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Teatr ROZBARK „Zagubieni w skórze”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące Polskiej Platformy Tańca 2017 zostanie pokazany spektakl Zagubieni w skórze Teatru ROZBARK w choreografii Anny Piotrowskiej. Spektakl stanowi fizjologiczno-filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. Kolejny raz, po democratic body, ciało zostaje bohaterem spektaklu Anny Piotrowskiej. Skóra staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Znamy tylko swoje odbicie lustrzane, obcy jest nam dotyk samego siebie. Pokochać siebie, szanować, nie oszukiwać. Obecność i szersze poznanie siebie, swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, takich samych ciał.

koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: zespół Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu w składzie: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz / Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach
muzyka: Michał Mackiewicz
kostiumy: Adam Królikowski
scenografia: Anna Piotrowska
światło: Anna Piotrowska & Paweł Murlik
realizacja: Michał Wawrzyniak, Dastin Greczyło, Marcin Aleksiej
produkcja: Teatr ROZBARK
premiera: 7 listopada 2015, Teatr ROZBARK w Bytomiu
czas trwania: 75 minut

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

Anna Piotrowska – kierownik artystyczna zespołu Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, tancerka, choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, prezeska Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka grupy tańca współczesnego „mufmi”. Stworzyła ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Była pomysłodawczynią i koordynatorką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Za pracę przy spektaklach Teatru ROZBARK nagrodzona Złotą Maską województwa śląskiego.

www.teatrrozbark.pl | www.annapiotrowska.com

Pokaz jest zamknięty.

Spotkanie z artystami odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.30 (Teatr ROZBARK – sala konferencyjna).

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close