Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: „Wytwarzanie przestrzeni. Po co w tańcu kuratorzy?” – dyskusja panelowa

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: „Wytwarzanie przestrzeni. Po co w tańcu kuratorzy?” – dyskusja panelowa

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące Polskiej Platformy Tańca 2017 odbędzie się dyskusja panelowa Wytwarzanie przestrzeni. Po co w tańcu kuratorzy?, którą moderować będzie Magdalena Ptasznik.

O dyskusji:

Kurator, programator, organizator, dyrektor artystyczny – bywa, że pojęcia te funkcjonują wymiennie. Jaka więc jest specyfika działań kuratorskich? Jaki potencjał i jaką odpowiedzialność niesie ze sobą funkcja kuratora? Jaki wpływ może mieć jego praca na kształtowanie się przestrzeni dla tańca w Polsce w sieci relacji: artyści – widzowie – instytucje – społeczności lokalne – rynek globalny? Uczestnicy dyskusji zastanowią się nad tymi kwestiami na przykładzie wybranych programów zrealizowanych dotychczas w Polsce.

Magdalena Ptasznik – choreografka, performerka, współzałożycielka i członkini Centrum w Ruchu.

Dyskusja potrwa półtorej godziny.

Wstęp wolny!

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:30

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close