Bytom/Rezydencja artystyczna w Teatrze ROZBARK: Aleksandra Bednarz „Let it be – Pobyt zorganizowany”.

Zdjęcie: Bytom/Rezydencja artystyczna w Teatrze ROZBARK: Aleksandra Bednarz „Let it be – Pobyt zorganizowany”.

Fot. materiały Klubu ŻAK.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach rezydencji artystycznej w Teatrze ROZBARK w Bytomiu Agnieszka Bednarz zaprasza na pokaz spektaklu Let it be – Pobyt zorganizowany.

Rodacy!
Pracowaliście ciężko i wytrwale tegoż lata, nadszedł więc czas na upragniony urlop! Z dala od miejskiego zgiełku, wśród jezior i lasów, będziecie mogli spokojnie odpocząć od pośpiechu i hałasu. Nie martwcie się zacni Obywatele o swój czas, gdyż zorganizowaliśmy już dla Was całą mnogość atrakcji, z grillem integracyjnym i dancingiem na czele. Nie zabraknie też tradycyjnych żartów o homoseksualistach, pogardliwych wzmianek o imigrantach, szydzenia z wegetarian oraz wytykania współtowarzyszy, którzy zachowują się lub wyglądają inaczej niż my. Gdyż Obywatele wróg jest wspólny, a wrogiem jest inność i cel jest wspólny, a celem jest normalność. Pakujcie zatem strój kąpielowy i środek na komary, i w drogę! Wczasy pora rozpocząć!

Spektakl teatru Tańca Let it be – Pobyt zorganizowany jest próbą odpowiedzi na skomplikowane pytania związane z pojęciem tolerancji we współczesnej Polsce i polskością w ogóle. To spojrzenie na nasz marazm, z którym każdy powierzchownie walczy, a który nie znika. Na nasz strach, który nie pozwala mówić głośno o swoich poglądach albo każe krzyczeć o nich za głośno. Na nasze zamknięcie, które sprawia, że postawa życiowa inna od naszej jest gorsza. Na nasze ograniczenia, które wydają błyskawiczny osąd, co jest dobre, a co złe. I wreszcie na naszą hipokryzję, przez którą im bardziej coś czujemy – tym bardziej się tego wstydzimy. Na nas. Na Polaków.

Kultura, to gdzie i jak żyjemy, zamknęła nas w pewnych normach społecznych, które tak dalece są już zakorzenione w naszych umysłach, że każde od nich odejście podświadomie wzbudza w nas odruchy nietolerancji, niezależnie od naszych podstawowych intencji. Czy da się w ogóle z tym walczyć? Jak bardzo trzeba by zrewolucjonizować społeczeństwo, by każdy mógł żyć według własnych wartości, nie dotykając tym innych? Jak bardzo musimy otworzyć nasze umysły, by uwolnić się od norm kulturowych? By przestać widzieć normalnych i dziwnych, a zacząć widzieć ludzi.

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji.
Emanuel Kant

Spektakl dla osób powyżej 16 lat.

Bilety w cenie: 10 zł bilet ulgowy, 20 zł bilet normalny.
Spektakl powstaje w ramach rezydencji artystycznej w Teatrze ROZBARK

koncepcja i choreografia: Agnieszka Bednarz
dramaturgia: Agata Meyer-Lüters

produkcja: Anna Gamrot

obsada: Monika Witkowska, Agata Meyer-Lüters, Jarosław Mysona, Paweł Urbanowicz, Agnieszka Bednarz

Partnerzy: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Fundacja ART_Committed

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close