Bytom/ROZ/BREAK: Teatr ROZBARK „ROZBARK dance” – pokaz work-in-progress

Zdjęcie: Bytom/ROZ/BREAK: Teatr ROZBARK „ROZBARK dance” – pokaz work-in-progress

Kamuflaż. Grafika: Justyna Miśkowiec

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu ROZ/BREAK Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na pokaz work-in-progress ROZBARK Dance, który jest pierwszym pokazem projektu edukacyjno-społecznego. Projekt ROZBARK Dance jest inicjatywą skierowaną między innymi do grupy młodzieży, wychowującej się w problematycznych dzielnicach Bytomia. Celem projektu jest ukazanie znaczenia tańca jako formy aktywizacji społecznej i uniwersalnego środka komunikacji.

Poprzez taniec organizatorzy pragną stworzyć młodym ludziom kreatywną alternatywę spędzania wolnego czasu. Systematyczna, sześciomiesięczna praca wyłonionej grupy ukierunkowana będzie na przygotowanie spektaklu, który zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Poprzez projekt chcemy zachęcić młodych ludzi do spędzania wolnego czasu w oderwaniu od środowisk defaworyzowanych (często z współistniejącym problemem alkoholowym) i rówieśników zagrożonych problemem uzależnień. Projekt ROZBARK Dance ma doprowadzić do równego dostępu do wszelkich dóbr społecznych i kulturalnych, równego startu w ubieganiu się o te dobra i harmonijnego rozwoju artystycznego, obywatelskiego i fizycznego wśród młodzieży.

Wstęp wolny!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close