Bytom/ROZ/BREAK/Zamówienia choreograficzne 2018: Teatr ROZBARK „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

Zdjęcie: Bytom/ROZ/BREAK/Zamówienia choreograficzne 2018: Teatr ROZBARK „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

Na zdjęciu: Paulina Wycichowska. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu ROZ/BREAK Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na premierę spektaklu WE_SELLE w choreografii Wojciecha Mochnieja. We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami wideo i tworzonymi na żywo sound scape’ami.

Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania w duchu rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania samego siebie wobec innych.

W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: Wesela Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, Ślubu Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której, jak w soczewce, skupiają się wady człowieka i na jaw wychodzą demony, które w nim drzemią.

Choreografia: Wojciech Mochniej

Światło: Steve Isom, Wojciech Mochniej

Dramaturg: Marcin Miętus

Muzyka: Wojtek Frycz

Współproducent: Aleksandra Machnik

Występują: Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Kubalska, Monika Witkowska, Daniela Komędera, Wojciech Mochniej, Wojciech Kaproń, Tomasz Ciesielski, Paweł Urbanowicz, Odessa Johntson

Bilety: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close