Bytom/ROZBARK in Motion 2019: James Wilton Dance „The Storm”

Zdjęcie: Bytom/ROZBARK in Motion 2019: James Wilton Dance „The Storm”

James Wilton Dance "The Storm", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na spektakl The Storm w wykonaniu zespołu James Wilton Dance, w choroegrafii Jamesa Wiltona.

O spektaklu:

Siedmiu tancerzy o niezwykłych umiejętnościach, ścieżka dźwiękowa z piorunującym elektro-rockiem skomponowana przez Amaroka i tysiące kawałków papieru tworzą dzieło, które zapiera dech w piersiach.

Burza. Nie widzisz wiatru, ale zmiany, jakie przynosi. Nie widzisz nieszczęścia, ale to, jak zmienia ono ludzi. Przygnębienie staje się depresją, z depresji rodzi się burza. Gdy jest ci smutno, słyszysz od ludzi: wszystko rozwieje wiatr. Czy to wszystko wybuchnie? Ta Burza rozwieje widownię!

Choreografia: James Wilton

Muzyka: Amarok / Michał Wojtas

Światła: James Wilton

Kostiumy: Sarah Jane Taylor

Czas: 70 min + 20-minutowa przerwa

James Wilton Dance – zespół założony w 2010 roku, szybko zyskał uznanie krytyków w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma ponad 170 produkcji. Zespół zdobył liczne nagrody, w tym: nagrodę w The Sadler’s Wells Global Dance Contest, III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Choreografów w Hanowerze (2012), Nagrodę Publiczności na 16Masdanza, III nagrodę na The Berner Tanzprize, czy nominację do nagrody Dance Dance w Manchester Theatre.

James Wilton jako choreograf współpracował ze Scottish Dance Theatre, Ballet Hagen, Oper Graz, Stadttheater Geissen, Konzert Theater Bern i Tanztheater Münster. Oprócz działalności artystycznej zajmuje się również szeroko rozumianą edukacją, prowadząc warsztaty dla szkół, uczelni, uniwersytetów, dla młodych ludzi i osób z niepełnosprawnością. James Wilton to jeden z czołowych brytyjskich choreografów, znany z zapierających dech w piersiach choreografii.

Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny

Karnety na spektakle (zakup możliwy tylko w kasie Teatru ROZBARK):

– 130 zł karnet na wszystkie spektakle, dla uczniów bytomskich szkół (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe), zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.
– 180 zł ulgowy karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżek (bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, uczniom i studentom).
– 270 zł karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close