Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Kamea Dance Company „Mnemosyne”

Zdjęcie: Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Kamea Dance Company „Mnemosyne”

Kamea Dance Company "Mnemosyne", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na spektakl Mnemosyne w wykonaniu izraelskiego zespołu Kamea Dance Company, w choreografii Tamira Ginza.

O spektaklu:

Wspomnienia budują i burzą, ścigają – ale i gasną… Skąd idę, dokąd zmierzam, czego jestem częścią?

Przedstawienie jest opowieścią o zbiorowej tożsamości i dziedzictwie, o świętowaniu i rytuałach zderzonych z osobistą tożsamością, którą kształtują indywidualne wspomnienia. Nikt przecież samodzielnie nie przezwycięży zbiorowej opowieści. Tamir Ginz (choreografia) i Avi Belleli (muzyka) po raz trzeci wspólnie stworzyli przedstawienie niezwykłe. Mnemosyne to nowy krok na drodze rozwoju zespołu, w którym wykorzystano unikalny alfabet ruchowy Ginza tworzony dla Kamea Dance Company. Premiera tego spektaklu uświetniła 15-lecie działalności zespołu.

Choreografia: Tamir Ginz
Tańczą: Ayelet Alfo, Sagi Baleli, Jonatan Bukschtein, Tom David, Lorris Eichinger, Noam Ephron, Eddy Hersaut Calazel, Einav Kringel, Lou Landre, Alma Lauer, Rona Lerner, Vladislav Panasyuk, Peter Starr, Elliot Thompson

Muzyka: Avi Belleli

Dramaturgia: Yoav Michaeli

Kostiumy: Inbal Ben Zaken

Scenografia: Adam Keller

Światła: Shay Yehudai

Czas trwania: 65 min

Kamea Dance Company to jeden z najważniejszych izraelskich zespołów tańca współczesnego. Zespół znany jest z wyjątkowego stylu, który łączy w sobie silne motywy dramatyczne i intensywny, wirtuozowski ruch. Dyrektor artystyczny Tamir Ginz tworzy kolorowe i pełne ekspresji choreografie. Kamea Dance Company cieszy się uznaniem krytyków i publiczności zarówno w Izraelu, jak i poza granicami kraju. Zespół tworzy 14 wszechstronnie utalentowanych, pełnych pasji tancerzy. Na bogaty repertuar zespołu składają się zarówno choreografie własne, jak i dzieła uznanych na całym świecie choreografów gościnnych. Zespół angażuje się również w projekty społeczne i edukacyjne.

Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny

Karnety na spektakle (zakup możliwy tylko w kasie Teatru ROZBARK):

– 130 zł karnet na wszystkie spektakle, dla uczniów bytomskich szkół (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe), zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.
– 180 zł ulgowy karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżek (bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, uczniom i studentom).
– 270 zł karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close