Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Quorum Ballet „Rite of Spring (Made in China)”

Zdjęcie: Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Quorum Ballet „Rite of Spring (Made in China)”

Quorum Ballet "Rite of Spring (Made in China)", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na spektakl Rite of Spring (Made in China) według koncepcji i w choreografii Daniela Cardoso oraz choreografii gościnnej Xie Xin.

O spektaklu:

 

To nie czas jest wartością wydarzeń, ale intensywność, z jaką się dzieją. To sprawia, że chwile są niezapomniane a ludzie – wyjątkowi! (Fernando Pessoa)

Przedstawienie, podobnie jak prapremierowa wersja Baletów Rosyjskich z 1913 roku, stara się zerwać z tradycją. W tej inscenizacji tradycję stanowi muzyka Igora Strawińskiego i klasyczna choreografia Wacława Niżyńskiego. Rite of Spring / Święto wiosny to przestrzeń, w której portugalscy i chińscy artyści spotykają się w zespołowym, burzącym kanony przedstawieniu. Finałowy akord spektaklu czerpie inspiracje z terakotowej armii cesarza Qin Shi Huanga.

Quorum Ballet, zgodnie z wielowiekową tradycją portugalskich podróży dookoła świata, swoje najnowsze przedstawienie przygotował we współpracy z Chinami, skąd zaczerpnął mnóstwo inspiracji, wpływów, wiedzy i historii. Przedstawienie oddaje skrzyżowanie dróg historii Portugalii i Chin, przypomina również tych chińskich artystów, z którymi Portugalczycy spotkali się i pracowali. Ich spotkania i ich podróże stały się zaczynem przedstawienia.

Dyrektor artystyczny, koncepcja, choreografia: Daniel Cardoso

Choreografia gościnna: Xie Xin

Muzyka: Igor Stravinsky

Kompozytor/Muzyka: Jorge Silva

Dramaturgia: Pedro Alves

Kierownik baletu: Rui Reis

Tańczą: Beatriz Graterol, Cola-Ho, Daniel Cardoso, Eva Branco, Fernando Queiroz, Filipe Narciso, Inês Godinho, Laura Abel, Margarida Carvalho, Mariana Matos, Patryk Zamojski, Pedro Jerónimo, Sara Casal e Sofia Luz

Światła: Rui Daniel, Daniel Cardoso

Przestrzeń sceniczna: Hugo F. Matos and Daniel Cardos

Video: Ricardo Reis

Kostiumy: Li Kun

Współprodukcja: Quorum Ballet, Magic Flute Co.

Produkcja: Raquel Vieira de Almeida

Czas trwania: 80 min

Quorum Ballet to zespół tańca współczesnego założony w 2005 roku, przez choreografa i tancerza Daniela Cardoso, który pełni funkcję dyrektora artystycznego. Na arenie międzynarodowej zespół prezentował swoje prace m.in. w Danii, USA (New York), Polsce, Singapurze, Niemczech, Szwajcarii, Makao, Chinach, Hiszpanii, Serbii, Ekwadorze, Holandii, Cyprze, Algierii, Rumunii, Finlandii i Tajlandii. W 2009 roku Quorum Ballet otrzymał nagrodę dla Najlepszego Zespołu Tańca Współczesnego w pierwszej edycji Portugal Dance Awards, a w sierpniu 2011 roku zespół został uznany najlepszą grupą taneczną, podczas 14 edycji festiwalu de Castilla y León w Hiszpanii.

Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny

Karnety na spektakle (zakup możliwy tylko w kasie Teatru ROZBARK):

– 130 zł karnet na wszystkie spektakle, dla uczniów bytomskich szkół (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe), zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.

– 180 zł ulgowy karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżek (bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, uczniom i studentom).
– 270 zł karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Bytom: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close