Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Spacerownik teatralny: Teatr, taniec i opera – śladami Melpomeny w Bytomiu

Zdjęcie: Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Spacerownik teatralny: Teatr, taniec i opera – śladami Melpomeny w Bytomiu

ROZBARK in Motion

Wersja do druku

Udostępnij

Spacerownik teatralny to projekt zapoczątkowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w 2015 roku, przy okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Celem Spacerownika jest ożywienie historii, pokazanie miast od nowej, nieznanej strony, odkrycie miejsc związanych z przeszłością i teraźniejszością teatru. Premierowa odsłona bytomskiego Spacerownika przywoła średniowieczne przesądy dotyczące wędrownych performerów, przypomni burzliwe dzieje amatorskich zespołów teatralnych, nawiąże do powojennych dziejów Opery Śląskiej, w skrócie zaprezentuje historię tańca współczesnego w mieście i przypomni jego najnowsze dzieje. Teatr jest żywy, gdy jest pamiętany – i pamięci o teatrze ma służyć Spacerownik.

Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Bytom: start pod Bytomskim Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close