Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Wernisaż wystawy Finalistów i Laureatów IV Konkursu Fotografii Teatralnej

Zdjęcie: Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Wernisaż wystawy Finalistów i Laureatów IV Konkursu Fotografii Teatralnej

ROZBARK in Motion

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na wernisaż wystawy Finalistów i Laureatów IV Konkursu Fotografii Teatralnej.

Wystawa, zlokalizowana w Teatrze ROZBARK, to niespotykana okazja, by przyjrzeć się najlepszym polskim fotografiom, które ukazują scenę i kulisy w trakcie prób i przedstawień. Jest to pierwsza w Bytomiu prezentacja efektów dorocznego Konkursu Fotografii Teatralnej.

Czwarta edycja Konkursu skłania do zapytania gdzie dzieje się teatr?. Oczywista wydawałaby się odpowiedź na scenie. Ale liczne fotografie zgłoszone do Konkursu i wybrane do finałowej puli oczywistość tę podważają. Niektóre z nich sugerują wręcz, że dzisiejszy polski teatr równie intensywnie dzieje się i ujawnia swoją prawdę w oczekiwaniu za kulisami, w twarzy aktorki palącej papierosa w garderobie, a nawet między spoglądającymi na siebie widzami. Dzieje się też w miejscach nieteatralnych, przekształconych w przestrzenie, na których odgrywane są przedstawienia. Dzieje się też w kadrach fotografii teatralnej będącej czymś więcej niż fotografowaniem teatru.

W gronie finalistów IV Konkursu Fotografii Teatralnej znalazło się 17 fotografów, spośród stu, którzy nadesłali swoje prace. Jury w składzie: Dariusz Kosiński, Magdalena Maciejewska, Chris Niedenthal, Agnieszka Olszewska, Agnieszka Wanicka z ponad 1400 zdjęć wybrało 10 teatralnych zdjęć sezonu oraz 11 zestawów dokumentujących przedstawienia premierowe. Na wystawie prezentowane są w oprawie graficznej Tomasza Kubarczyka.

Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close