Bytom/Śląski Teatr Tańca: Zufit Simon i Ulrike Etzold „Adom Modulations”

Zdjęcie: Bytom/Śląski Teatr Tańca: Zufit Simon i Ulrike Etzold „Adom Modulations”

Z materiałów Śląskiego Teatru Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Adom Modulations to choreografia Zufit Simon opowiadająca o skomplikowanych relacjach między dwojgiem ludzi. Będzie ją można zobaczyć w najbliższy piątek i sobotę (5 i 6 października) w Śląskim Teatrze Tańca.

Zufit Simon urodziła się w Izraelu, mieszka w Niemczech. Studiowała na wydziale Tańca Klasycznego i Współczesnego w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej we Frankfurcie nad Menem. Od 1999 roku jest związana ze scenami we Frankfurcie, w Essen, Stuttgarcie i Berlinie. W weekend (6-7 października) w Śląskim Teatrze Tańca poprowadzi warsztaty w ramach Warsztatów Tańca Współczesnego. Z kolei 5 i 6 października (godz. 19) zaprezentuje swoją choreografię Adom Modulations (wystąpi w duecie z Ulrike Etzold).

Określa ją słowem„minimalistyczna”(minimalna ilość przedmiotów, ascetyczna przestrzeń). Zwraca też uwagę na kilka znaczeń słowa Adom, które mają być pomocne w odczytaniu choreografii. Oznacza ono Ziemię, kolor czerwony i Adama – pierwszą istotę ludzką. – To są dwa ciała, które są silnie związane ze sobą – wyjaśnia Zufit Simon. – Są one w trakcie procesu: od separacji do pojedynczej indywidualności – precyzuje.

W drugiej części wieczoru wystąpią studenci PWST Wydziału Teatru Tańca. Zaprezentują spektakl Wnyk, który powstał pod artystyczną opieką Waldemara Raźniaka. Bilety po 20 i 30 zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close