Bytom: Spacer historyczny po dzielnicy Rozbark

Zdjęcie: Bytom: Spacer historyczny po dzielnicy Rozbark

Spacer historyczny po dzielnicy Rozbark
Prowadzenie: Leon Wostal
Czas trwania spaceru: ok. 3 godziny
Wstęp bezpłatny

Wersja do druku

Udostępnij

* organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne

Od organizatorów:

Zapraszamy Państwa do wspólnej, niezwykłej podróży ulicami dzielnicy Rozbark. W trakcie spaceru postaramy się podążać śladami z dzieciństwa naszego przewodnika Leona Wostala. Pan Leon, miłośnik historii Śląska, kolekcjoner przedmiotów związanych z małą ojczyzną, autor książki „Rojber z Rozbarku”, przeniesie nas w czasie do Bytomia lat powojennych. Opowie o Rozbarku, który pamięta z czasów dzieciństwa, a spotkanie z nim będzie niepowtarzalną szansą na poznanie dzielnicy, na zadanie pytań i uzyskanie odpowiedzi z ust pasjonata. Tej jesieni proponujemy Państwu kolejne spacery po Rozbarku nowymi trasami zaproponowanymi przez pana Leona.

Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 20 osób), wydarzenia realizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego (obowiązuje dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust).

Zapisy pod adresem: k.staneczek@teatrrozbark.pl, do 15 października (piątek), do godziny 14:00.

Spacery historyczne są realizowane przez Teatr Rozbark w ramach projektu: „Tradycje Rozbarskie – kontynuacja 2021” Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Bytom: Zbiórka pod Szybem Bolko, ul. Kruszcowa 4

godz. 11:00

Bytom: Zbiórka na rogu ulicy Witczaka i Gallusa

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close