Bytom/ŚTT: Listopadowe warsztaty tańca współczesnego – Dagmar Wesselius i Maciej Piotr Beczek

Zdjęcie: Bytom/ŚTT: Listopadowe warsztaty tańca współczesnego – Dagmar Wesselius i Maciej Piotr Beczek

Dagmar Wesselius. Fot. z materiałów Śląskiego Teatru Tańca/

Wersja do druku

Udostępnij

Listopadowe Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego (24-25 listopada) upłyną pod znakiem inspiracji Marthą Graham. Warsztat Graham Based Technique poprowadzi holenderska tancerka Dagmar Wesselius, a zajęcia z tańca współczesnego Maciej Piotr Beczek (Polska).

Harmonogram zajęć:


Sobota (24 listopada)

Prowadząca: Dagmar Wesselius


10.00 – 12.30: Graham Based Technique

13.00 – 16.00: Taniec współczesny

Niedziela (25 listopada)

Prowadzący: Maciej Piotr Beczek

10.00 – 12.00 – Floor work

12.30 – 14.30 – Taniec Współczesny

Dagmar Wesselius proponuje własne odczytanie techniki Graham – Graham Based Technique, bazując na jej silnym i wyrazistym sposobnie wyrazu, który może być odpowiednią bazą dla każdego innego stylu tańca współczesnego. Intensywne poszukiwania twórcze Dagmar zwieńczyła wypracowaniem własnej techniki, oscylującej między kobiecością zaczerpniętą od Graham a inspiracjami latynoamerykańskimi – silne staccato łączy się z płynnością tańca współczesnego oraz intensywną pracą bioder, bazą jest technika tańca klasycznego.

Maciej Piotr Beczek zaproponuje m.in. Floor work – warsztat oparty na rozluźnianiu i uaktywnianiu ciała poprzez pracę z podłogą. Cel zajęć to rozluźnienie, praca nad kierunkami ruchu w przestrzeni, nabycie umiejętności wtapiania się w podłogę i ekonomicznego przemieszczania się po niej. Warsztat rozpoczyna się relaksem, kończy zaś na stojąco. Tancerz podkreśla, że podczas ćwiczeń istotne jest uzyskanie stanu aktywnego relaksu ciała i umysłu. „Mottem tej lekcji jest ciekawskie lenistwo i twórcza improwizacja” – mówi Beczek.

Koszt 2-dniowych warsztatów to 180 pln w przedsprzedaży, cena regularna wynosi 220 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Edukacji Artystycznej Śląskiego Teatru Tańca. Więcej informacji na profilu Śląskiego Teatru Tańca na Facebooku.

Kontakt:

Dział Edukacji Artystycznej

edukacja.stt@gmail.com

+48 (32) 2818253

788 676023

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Bytom: Śląski Teatr Tańca, ul. Żeromskiego 27

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close