Bytom/ŚTT: Zufit Simon -„Adom modulations” + PWST Wydział Teatru Tańca „WNYK”

Zdjęcie: Bytom/ŚTT: Zufit Simon -„Adom modulations” + PWST Wydział Teatru Tańca „WNYK”

Fot. Cudo Hesse.

Wersja do druku

Udostępnij

W języku hebrajskim Adom oznacza czerwień, Dam – krew, Adam to pierwsza istota ludzka, Adama – ziemia. Każdy z tych czterech terminów stanowi ważny punkt odniesienia w przedstawieniu mieszkającej w Berlinie izraelskiej artystki Zufit Simon. Duet taneczny Zufit Simon i Ulrike Etzold opowiada o zawiłej relacji dwojga ludzi. Dwie postaci w sieci splątanych, skomplikowanych figur, które jednocześnie się wspierają i sobie przeszkadzają. Jedna pragnie drugiej, nie są jednak w stanie zatracić się w sobie, ponieważ ich bliskość ma konfliktowy charakter. Choreografia Simon ukazuje pożądane i niepożądane typy relacji ludzkich współzależności.

Zufit Simon urodziła się w Izraelu. Studiowała na wydziale Tańca Klasycznego i Współczesnego w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej we Frankfurcie nad Menem. Od 1999 roku jest związana ze scenami we Frankfurcie nad Menem, w Essen, Stuttgarcie i Berlinie. Współpracuje z takimi choreografami jak Anja Hempel, Ingo Reulecke, Christoph Winkler, Dieter Heitkamp, Marco Santi, Fabian Chyle oraz z CobosMika-Company. Od dziewięciu lat pozostaje członkiem warsztatów tanecznych artblau Tanzwerkstatt w Braunschweig.

czas trwania: ok. 40 minut

W drugiej części wieczoru wystąpią studenci PWST WTT ze spektaklem Wnyk przygotowanym pod opieką Waldemara Raźniaka.

czas trwania: 45 minut

Zufit Simon – tancerka urodzona w Izraelu, wiedzę i doświadczenie zdobywała we frankfurckim University od Music and Performing Arts. W trakcie swojej kariery współpracowała z wieloma wybitnymi choreografami, m.in. Christophem Winklerem, Ingo Reulecke, Fabianem Chyle, the Cobos-Mika Company czy Anją Hempel. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. 3 miejsce dla najlepszej solistki na festiwalu eure-scene w Lipsku, nagroda publiczności za diminuendo2 na Vorort Festival w Münster, 3 nagroda za Meine Mischpuche na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze. Od kilku lat jest członkiem artblau tantzwerkstatt w Brunszwiku.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom, Śląski, Teatr Tańca ,pl. Karin Stanek 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close