Bytom/Teatr ROZBARK: Alexey Torgunakov – warsztaty

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK: Alexey Torgunakov –  warsztaty

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza na warsztat z Alexeyem Torgunakovem, poświęcony wykorzystaniu techniki tańca klasycznego w tańcu współczesnym.

informacje o zapisach

Alexey Torgunakov studiował w Moscow State Academy of Choreography, swoją karierę rozpoczął w rosyjskim Teatrze Bolszoj. Był również członkiem zespołu Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu. Pracował z takim artystami jak: Angelin Preljocaj, Anna Piotrowska, Ivgi & Greben, Cecilia Moisio, Tatiana Baganova, Alexei Ratmansky, Jiří Kylián, Roland Petit, Yuri Grigorovich, Natalia Shirokova. Od 2014 roku jest członkiem zespołu Teatru ROZBARK. Zwycięzca w konkursie tanecznym „International Dance Competition Hellas” w Atenach (2007), wraz z Olegiem Stepanovem nominowany do rosyjskiej nagrody teatralnej „Złota maska” (2016) za choreografię do spektaklu All that I can be, a w 2018 za choreografię do spektaklu Object in a distance. W swojej pracy łączy różne dyscypliny sztuki, współpracował z artystami wizualnymi – Natalie Doomco, Anną Trish, Vladislavem Sedletskym, Vladimirem Glyninem. Swój artystyczny język tworzy również w oparciu o video art, tworząc takie projekty jak p-layers, ready to change, Liberation. Twórca video do spektaklu An on Bast Life is a dancer and you are the Dance.

Współpracował również z The Bill concept store w Poznaniu. Występował w Japonii, Korei Południowej, Emiratach Arabskich, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Anglii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Grecji, Luksemburgu, Słowenii, Ukrainie, Białorusi, Węgrzech. Prowadzi warsztaty i lekcje tańca w Polsce i zagranicą. Uczy przede wszystkim tańca współczesnego, baletu i improwizacji.

www.torgunakov.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close