Bytom/Teatr ROZBARK: Anna Raj „Cela S.”

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK: Anna Raj „Cela S.”

Fot. materiały Teatru ROZBARK.

Wersja do druku

Udostępnij

Premiera monodramu tanecznego Cela S. – debiutu reżyserskiego Anny Raj, zrealizowanego we współpracy z Katarzyną Kostrzewą.

Codziennie na coś czekasz.
Czekasz i nawet o tym nie wiesz.
Innym razem jedyne, co możesz zrobić to czekać.
Lubisz to?
Ile jesteś w stanie wytrzymać?
Czy potrafisz czekać bezczynnie?
Możesz sobie na to pozwolić?

Cela S. to spektakl, który w sposób wszechstronny łączy słowo i ruch tak, że staje się on świeży zarówno w treści jak i formie. Poruszony przez twórczynie temat przytłoczenia i w efekcie porzucenia życia, rodziny, przyjaciół, zostaje w sposób dotkliwy i przejmujący przedstawiony poprzez język ciała, ruchu i tańca. Tekst dramatu to zbiór monologów dotyczących najbardziej intymnych sfer życia kobiety. Znajdziemy tu również jej pełne sprzeczności, burzliwe relacje z bliskimi przedstawione w zabawny, choć jednocześnie rozczulający sposób.

Cela zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Totalne, bezkompromisowe odcięcie się od dotychczasowego życia wydaje się być jedyną możliwą opcją wyboru.
Czy jednak odjedzie?
Ta decyzja należy do każdego z nas.
Wsiądź w pociąg,
Tramwaj,
Autobus,
Samochód
I przyjedź.

Reżyseria: Anna Raj
Scenariusz i choreografia: Katarzyna Kostrzewa, Anna Raj
Kreacja sceniczna: Katarzyna Kostrzewa
Czas trwania: 60 minut

Anna Raj – aktorka, tancerka, filolog i pedagog. Absolwentka aktorstwa i tańca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Media-Kultura-Translacja, Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Padagogische Hochschule Ludwigsburgu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie taneczne z licznymi sukcesami. Kilkuletnie doświadczenie aktorskie- współpracuje z reżyserami, niezależnymi grupami teatralnymi i twórcami w Polsce i zagranicą. Trener ekspresji ciała, ruchu i kreatywności dla ludzi sztuki, biznesu, kultury i dzieci. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach. Cela S jest jej debiutem reżyserskim.

Katarzyna Kostrzewa – absolwentka Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Choreografka, aktorka i pedagog. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. Projekt: 3 Siostry, będący jej debiutem choreograficznym, był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w całej Polsce i za granicą. Spektakl Piąta strona świata w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Jako pedagog współpracuje ze Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim oraz Niepubliczną Szkołą Baletową Arabesque w Katowicach.

Bilety: 10 zł
Rezerwacja i zakup biletów: Biuro Obsługi Widza (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00), tel. 32 428 13 11, email: bow@teatrrozbark.pl
Kasa Teatru ROZBARK jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 19.30.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close