Bytom: Teatr Rozbark „Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf” – reż. Waldemar Patlewicz

Zdjęcie: Bytom: Teatr Rozbark „Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf” – reż. Waldemar Patlewicz

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na kolejną premierę w sezonie 2015/2016. Tym razem będzie to spektakl dramatyczno-muzyczny poświęcony najbardziej legendarnej gwieździe piosenki francuskiej – Edith Piaf, nazywanej wróbelkiem, maleńkiej kobiecie o wielkim głosie. Prapremiera spektaklu Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf odbędzie się 11 grudnia, na tydzień przed setną rocznicą urodzin gwiazdy.

O jej życiu krążyły legendy, ale do dziś wiele faktów z jej biografii pozostaje owianych tajemnicą. Ludzie kochali ją nie tylko za jej talent, ale także za bogate życie uczuciowe. Emocje nie mniejsze niż jej piosenki wzbudzali kolejni kochankowie i mężowie. Jej śmierć pogrążyła Francję w żałobie, a na pogrzeb przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Jej twórczość stała się klasyką, żywą do dziś, która inspiruje kolejne pokolenia artystów.

W spektaklu twórcy nie tylko odsłonią historię życia Piaf, ale przede wszystkim zaprezentują nowe wykonania największych przebojów francuskiej artystki: La vie en rose, Milord, La Foule, Hymne à l’amour czy Non, je ne regrette rien. Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf będzie fascynującą opowieścią o kobiecie, którą znali wszyscy, ale tak naprawdę chyba nikt do końca jej nie poznał. O kobiecie, która całe życie pragnęła tylko jednego – miłości. O kobiecie, która ciągle była samotna, mimo, że kochali ją wszyscy.

W rolę Piaf wcieli się legenda śląskich scen muzycznych i dramatycznych – Elżbieta Okupska. Uwielbiana przez publiczność, nazywana aktorką totalną, zagrała między innymi w kultowych przedstawieniach Teatru Rozrywki: Opera za trzy grosze, Cabaret, Skrzypek na dachu, The Rocky Horror Show, KRZYK według Jacka Kaczmarskiego czy Madame Therese. Jej talent można było podziwiać również na deskach Teatru Korez, Gliwickiego Teatru Muzycznego czy Teatru Dzieci Zagłębia. Z powodzeniem wystąpiła w filmach: WojaczekAngelus Lecha Majewskiego, Czeka na nas świat Roberta Krzempka, Biała sukienka Michała Kwiecińskiego, Nie kłam kochanie Pawła Wereśniaka, a także w popularnym serialu Izabeli Cywińśkiej Boża podszewka. Elżbieta Okupska jest laureatką aż czterech Złotych Masek – najważniejszych nagród teatralnych województwa śląskiego, Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie kultury, otrzymała również Brązowy Medal „Zasłużony dla Kultury GLORIA ARTIS”, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od lat zachwyca publiczność, tworząc niezapomniane role.

Spektakl reżyseruje Waldemar Patlewicz, odpowiedzialny dotąd za takie spektakle, jak: Testosteron w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Kolega Mela Gibsona w Teatrze Korez, na co dzień związany z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej.

Patronat nad spektaklem objęli: Anna Krasuska-Terrillon, Konsul Honorowa Francji w Katowicach oraz Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Bytom: Teatr Rozbark, ul. Kilara 29

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close