Spektakle

Bytom/Teatr Rozbark: Flying Fish w choreografii Ferenca Fehéra

Zdjęcie: Bytom/Teatr Rozbark: Flying Fish w choreografii Ferenca Fehéra

Wersja do druku

Udostępnij

Flying Fish to spektakl dyplomowy studentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych, do którego choreografię stworzył uznany węgierski artysta Ferenc Fehér. Sztuka złożona aż z 27 tancerzy opowiada o latających rybach, które rodzą się i współistnieją, poruszają się, skaczą i latają razem. Całość doprawiona została odrobiną humoru.

Ferenc Fehér to bardzo doświadczony węgierski tancerz i choreograf, który prezentował swoją twórczość na całym świecie. Sztuki wystawiał m.in. w USA, Izraelu, Meksyku, Japonii oraz Rosji. Polska i bytomska scena również jest mu bliska. Choreografie Fehéra prezentowane były podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Artysta słynie z unikalnego podejścia do ruchu, w którym przenikają się różne style.

 

Flying Fish

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie

Premiera: 29 maja, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Choreografia: Ferenc Fehér

Asystent choreografa: Paweł Urbanowicz
Opracowanie muzyczne: Ferenc Fehér

Reżyseria oświetlenia: Michał Wawrzyniak

Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak

Realizacja dźwięku: Szymon Schaefer

Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik

Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy
Obsada: Patryk Balicki, Sara Bocheńska, Olga Bury, Ewelina Cieśla, Tomasz Copik, Rafał Gajek, Bartosz Goździkowski, Martyna Hickiewicz, Alicja Hudeczek, Karolina Jędrzejko, Nadia Kraińska, Agnieszka Kramarz, Jakub Müller, Marek Szajnar, Sabina Letner, Daniel Omietoński, Karolina Paczkowska, Judyta Pakulska, Piotr Pasek, Jakub Pewiński, Zuzanna Predygier, Paulina Prokopiuk, Jan Sarata, Mateusz Wierzbicki, Karolina Winarska, Mateusz Wróblewski, Dominika Żurawska

Więcej informacji na stronie Teatru Rozbark: https://teatrrozbark.pl/flying-fish-choreografia-ferenc-feher-premiera/

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close