Bytom/Teatr ROZBARK: Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA „Odnaleźć siebie”

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK: Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA „Odnaleźć siebie”

Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA „Odnaleźć siebie”, mat. nadełane przez organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Odnaleźć siebie to kolejny projekt taneczno-ruchowy grupy INTEGRA, działającej przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku. Opowiada o wielokrotnym odzyskiwaniu siebie na różnych poziomach życia. To poszukiwanie wewnętrznego ja, próba realizacji własnych marzeń wbrew innym napotykanym przeszkodom. Przełamywanie barier i stereotypów dotyczących niepełnosprawności. Opowieść o poszukiwaniu własnego sensu życia i własnego przeznaczenia. Odnajdywanie siebie to umiejętność wsłuchania się w siebie i podążania za wewnętrznym głosem i pragnieniem.

Niech odzyskanie siebie stanie się dla ciebie życiowym priorytetem.
Robin Norwood

Koncepcja i koordynacja: Ewelina Dehn, Beata Grzelak-Szweda
Wykonanie: Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA
Występują: Anna Pyka, Katarzyna Kamyszek, Agnieszka Szuta, Bogusława Mazur, Irena Błoszyk, Ewa Tempich-Garczarczyk, Barbara Kruszelnicka-Guzy, Beata Grzelak-Szweda, Ewelina Dehn, Zuzanna Madaj-Solberg, Jakub Fiema, Piotr Makosz, Karol Błoszyk, Daniel Frydrychowski, Stanisław Karasiński, Kamil Soszka
Muzyka: Storm Vanessa Mae, Nothing Else Matters Wiliam Joseph, Dreams ZHU & Nero, Arrival of The Birds The Cinematic Orchestra & The London Metropolitan Orchestra, High Hopes Pink Floyd, Crystalliza Lindsey Stirling, Elena’s Dance Michał Lorenc
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Projekt plakatu: Aleksander Joachimiak
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Ewelinę Dehn i Beatę Grzelak-Szwedę, działająca przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Na swoim koncie ma cztery prezentacje taneczno-ruchowe: Sen, Inni, Nie ograniczaj mnie, Fantazja, które cieszyły się dużym uznaniem widzów. INTEGRA bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych. W 2017 roku po raz pierwszy wzięła udział w Festiwalu Małych Form Artystycznych ze spektaklem Inni, za który zdobyła I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli. Kolejny rok to również udział w tym samym Festiwalu, gdzie zaprezentowany został spektakl Nie ograniczaj mnie i również grupa zdobyła I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli. Rok 2019 to rozpoczęcie pracy nad premierą Odnaleźć siebie. Grupa zakwalifikowała się do Finału Festiwalu Małych Form Artystycznych, gdzie zdobyła po raz trzeci I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli.

Ideą, która nam towarzyszy jest integracja między osobami pełno- i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć do działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.

Bilety w cenie: 10 zł ulgowy, 20 zł normalny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close