Bytom/Teatr ROZBARK/„Młodzi na scenę”: „Biegnący” – chor. Zuzanna Kasprzyk

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK/„Młodzi na scenę”: „Biegnący” – chor.  Zuzanna Kasprzyk

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza na spektakl Zuzanny Kasprzyk Biegnący, przygotowany w ramach programu Młodzi na scenę.

O spektaklu:

Odczuwamy jak barbarzyńcy.
Miłość, głód, strach. Zimno.
Tylko noc jest inna.
Przepalona.
Migotliwe widmo żarówek
zastąpiło ogień.
Wiatr zrywa się z umysłem.
Andrzej Molenda

Człowiek zawsze biegał, w pierwotnym rytmie przebywał kolejne odcinki czasu. Biegł, żeby zdobyć wszystko to, co było mu potrzebne do egzystencji. Ponad 40 lat temu wbiegł w moment, w którym przymocował do małego kadłuba sondy Voyager Złoty Dysk. Zapisał na nim wszystko to, co wydawało mu się esencją jego maratonu i wysłał w ciemną przestrzeń kosmosu. Niedługo stracimy kontakt z sondą, być może na zawsze. Gdzie od tamtego czasu dobiegliśmy? Po jakiej ziemi będą musiały biec nasze dzieci? Czy jesteśmy tak różni od ludzi pierwotnych, czy może odczuwamy jak barbarzyńcy?

Choreografia: Zuzanna Kasprzyk
Dramaturgia: Andrzej Molenda
Kostiumy/scenografia: Anna Adamiak, Radek Pacholec
Tancerze: Zuzanna Wojciechowska, Irena Wiktor, Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Julianna Walczak, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba
Czas trwania: 50 min

Zuzanna Kasprzyk – tancerka, choreografka, absolwentka AST WTT w Bytomiu. Choreografią We are very sorry, but there is no place for Susana wygrała Solo Dance Contest 2013 w Gdańsku. Pracowała m.in. w Kuala Lumpur Performing Arts Center, Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Tańca Caro w Siedlcach, Teatrze Nowym w Łodzi. Obecnie uczy w Łodzi, na kierunku Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej oraz kierunku Taniec Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Rozpoczęła kurs instruktorski SME metody BMC. Inspiruje się również metodami takimi jak Fighting Monkeys, czy Struna Ciała, poszukując efektywnych form nauczania sztuk performatywnych oraz prewencji kontuzji.

Andrzej Molenda – performer, tancerz, pedagog, absolwent  kierunku Choreografia i Techniki Tańca, student studiów magisterskich Somatyka w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Doktorant na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Autor publikacji naukowych z dziedziny komputerów naukowych i teorii ciała stałego. Obecnie szuka narzędzi tanecznych, które pozwolą mu na rozwiniecie programu edukacyjnego łączącego uczenie przedmiotów ścisłych z wiedzą somatyczną.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close