Bytom/Teatr ROZBARK: Pink Mama Theatre „Jungle”

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK: Pink Mama Theatre „Jungle”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza na spektakl szwajcarsko-polskiego teatru tańca Pink Mama Theatre Jungle. Jest to 12. produkcja zespołu. Spektakl zgłębia zagadnienia relacji jednostki z grupą oraz tożsamości indywiduum poprzez poszukiwania związane z tematem kolonializmu.

O spektaklu:

Łącząc taniec i teatr ze storytellingiem Jungle staje się surrealistyczną, a jednocześnie wrażeniową opowieścią o czwórce bohaterów próbujących przetrwać i poszukujących schronienia w wyimaginowanym, bliżej nieokreślonym, postkolonialnym świecie. Świat ten jest miejscem niebezpiecznym, na który czyha nowy przywódca, i w którym ich działania wpływają na wszystko i wszystkich oraz zatruwają wszystko i wszystkich dookoła.

Jungle przedstawia historię czterech bohaterów: Billy’ego – straumatyzowanego amerykańskiego żołnierza; Carmen – transgenderowej Wenezuelki; Teresy – zagubionej misjonarki oraz Vicky – brytyjskiej feministki. Dwuznaczność każdej postaci może reprezentować cały naród lub jednostkę. Razem jak i osobno cała czwórka grozi, niszczy, cierpi oraz poddaje się kontroli lub kontroluje.

Eksperymentując z muzyką światową i współczesnymi partyturami elektronicznymi, bohaterowie są zmuszani do tańca na śmierć i zrozumienia swojego wyjątkowego miejsca w tym postkolonialnym świecie.

Pokaz w ramach selekcji finałowej do Polskiej Platformy Tańca 2019

idea, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

choreografia: Sławek Bendrat

dramaturgia: Dominik Krawiecki

produkcja muzyczna i koncept: Valentin Markus Oppermann

obsada: Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach

fotosy: Monika Chmielarz

wideo i projekcje: Patrycja Płanik

kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na rozmowę z artystami.

Bilety:

20 zł ulgowy

30 zł normalny

więcej informacji: www.teatrrozbark.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close