Bytom: Teatr ROZBARK: „Rozkosz” – chor. Jakub Lewandowski

Zdjęcie: Bytom: Teatr ROZBARK: „Rozkosz” – chor. Jakub Lewandowski

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza na pokaz spektaklu Rozkosz w choreografii Jakuba Lewandowskiego. 14 lutego 2020 roku odbędzie się specjalny pokaz walentynkowy. Bilety w cenie: 40 zł od osoby bilet przy stoliku (stolik dwuosobowy), 25 zł od osoby bilet na mobilnej widowni.

O spektaklu:

Co by się stało z człowiekiem, z rodzajem ludzkim, wyposażonym w „najostrzejszy” „największy” apetyt na przekraczanie kolejnych granic oraz coraz bardziej ekscytujących, rozkosznych wrażeń i doznań – gdyby nie kulturowe obwarowania: normy, nakazy, zakazy, ustawy, różnego pochodzenia moralne i etyczne regulacje?

Rozkosz w kulturze, red. Aleksandra Giza, Łukasz Wróblewski

Najeść się, nażreć, „nażyć”, obkupić, żeby urwać z doczesności jak najwięcej. Więcej mocy, więcej cali, więcej paneli, więcej pikseli, więcej złota, więcej żarcia, więcej, więcej, więcej…

Fałsz przeczy pięknu, a jednak dajemy się nabrać. Wraz z trwaniem spektaklu bohaterowie coraz bardziej będą obnażać swoją naturę, odsłaniać wypełniającą ich od wewnątrz brzydotę.

ONI – będą powoli zrzucać swe maski:

Mówiąc – bez zrozumienia

Jedząc – bez opamiętania

Tańcząc – bez rytmu

Myśląc – o sobie

I Niszcząc – innych.

Ile Diabła w Aniele, tyle Zwierzęcia w Człowieku.

A jeśli na scenie w którymś momencie naprawdę pojawi się dzikie zwierzę – przyjdzie zadać pytanie – co widzimy naprawdę…?

Choreografia: Jakub Lewandowski

Asystentka choreografa: Dominika Wiak

Scenografia i kostiumy: Jakub Lewandowski

Muzyka: Michał Lis

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Tańczą: Dominika Wiak, Wojciech Furman, Daniel Leżoń, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz, Michał Woźnica

czas trwania: 60 min

Spektakl był pokazywany na Polskiej Platformie Tańca 2019.

Spektakl dla widzów od 15. roku życia. W spektaklu pojawia się nagość.

Więcej informacji: http://www.teatrrozbark.pl/

Jakub Lewandowski – stypendysta Centre Choregraphique Mathilde Monnier National de Montpellier we Francji. Absolwent Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku uhonorowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodą Artystyczną dla Młodych Twórców. W 2011 roku został laureatem Stypendium Artystycznego w Dziedzinie Kultury Województwa Śląskiego. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA. Laureat tej nagrody w 2011 roku za choreografię do spektaklu Hotel Nowy Świat w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Spektakl został też wystawiony w Teatro a Corte Torino we Włoszech, gdzie odniósł ogromny sukces. W 2015 roku spektakl Cyrulik Sewilski Gioacchina Rossiniego w Teatrze Wielkim, do którego stworzył choreografię, otrzymał nagrodę ZŁOTA MASKA za najlepszy spektakl roku. W 2017 roku autorski spektakl Melancholia otrzymał główną nagrodę za najlepszą choreografię podczas festiwalu Zawirowania Dance w Warszawie. W 2018 roku w/w spektakl otrzymał główną nagrodę za najlepszy spektakl na Międzynarodowym Festiwalu Solo Duo w Budapeszcie oraz był finalistą The SOLO DANCE CONTEST 2018 w Gdańsku. Na stałe Jakub Lewandowski współpracuje z takimi reżyserami jak: Radosław Rychcik, Magdalena Piekorz, Nikołaj Kolada, Monika Strzępka czy Robert Talarczyk. Autor choreografii do kilkudziesięciu spektakli w Operach i Teatrach Dramatycznych w Polsce i za granicą.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Kilara 29

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close