Cykl Zarażamy ruchem organizowany przez Teatr ROZBARK powraca w wersji stacjonarnej, a rozpocznie go warsztat Functional Mobility Training z Hanią Szymczak. Podczas trzygodzinnego spotkania – poświęconego przygotowaniu motorycznemu – uczestnicy popracują nad takimi zagadnieniami jak aktywacja, stabilizacja, neuromobilizacja, mobilność.
O warsztacie:
Na uczestników czeka ogromna dawka wiedzy praktycznej, która pozwoli zadbać o lepsze funkcjonowanie ciała na co dzień. Dowiedzą się m.in.:
– jak pracować nad świadomością swojego ciała
– jak zwiększać mobilności ciała podczas codziennej aktywności
– jak aktywnie przeciwdziałać błędnym wzorcom ruchowym
– jak dążyć do wyrównywania dysbalansów mięśniowych w ciele
– jak zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji
– jak efektywnie przyspieszyć regenerację mięśni.
Organizatorzy wraz z prowadzącą zapraszają do udziału w warsztatach nie tylko tancerzy i osoby zajmujące się szeroko rozumianym ruchem, ale każdego, kto chce zadbać o zdrowe ciało i dobre samopoczucie poprzez odpowiedni trening funkcjonalny (nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie – ćwiczenia będzie można dostosować do swojego poziomu zaawansowania).
Zapisy: j.brodniak@teatrrozbark.pl (należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniami – do pobrania na stronie organizatora – oraz potwierdzeniem przelewu).
Wydarzenie: FB
Więcej informacji na stronie organizatora: https://teatrrozbark.pl/warsztat-motoryczny-z-hania-szymczak/
Prowadząca:
Hania (Hanna) Szymczak (ur. 17 stycznia 1994 roku) – tancerka, choreografka, performerka oraz interdyscyplinarna artystka z Polski i USA. Jest absolwentką Fontys School of Fine and Performing Arts kierunku Performing Public Space (M.A.) oraz Hope College w Michigan, gdzie zdobyła tytuł B.A. z Leadership and Performing Arts oraz German Language and Culture.
Została wyróżniona stypendium dotacji Komisji Fulbrighta na rok 2016-2017 oraz stypendium Kultura Polski na Świecie z Instytutu Adama Mickiewicza na rok 2020.
Tworzy, współpracuje i występuje na terenie Europy oraz stanu Michigan. Występowała w Edge of a New Order: Remix (chor. Steven Iannacone, 2015) oraz w choreografiach takich twórców jak: Jan Nykiel, Joori Jung, Bernardo San Rafael i George Panopoulus. Reprezentowała Polskę w rezydencji choreograficznej Moving Visegrad w ramach 3rd Visegrad-Turkish Culture Festival w Istambule (polski partner: eferte), gdzie tańczyła w spektaklu TAK (chor. Evrim Akyay, 2017).
W ramach stażu w Teatrze ROZBARK prowadziła wirtualne zajęcia z Functional Mobility Training, podczas inicjatywy Zarażamy Ruchem (2020). Jest pomysłodawcą, fundatorem i głównym organizatorem rezydencji choreograficznej Choreography Days, która objęła ponad 110 choreografów z sześciu kontynentów oraz 13 kompozytorów z jedenastu państw. Pasjonuje ją tematyka ruchu funkcjonalnego i przygotowania motorycznego, z którego dokształca się we współpracy z zespołem fizjoterapeutów.